Německou obec rozzlobilo hřiště ve tvaru svastiky

Incident v německé vesnici Bardüttingdorf v Severním Porýní-Vestfálsku dal za pravdu zlým jazykům, které tvrdí, že každý dobrý skutek je vždy po zásluze potrestán. Rodiče zdejší drobotiny dostali pořádně za uši za snahu zpříjemnit žáčkům přestávky: na chodníku namalované pole pro hru Člověče, nezlob se má totiž tvar hákového kříže.

Rodiče před nedávnem vlastními silami zvelebili školu v Bardüttingdorfu, kde žije 1100 obyvatel. Mimo jiné na asfalt před školou namalovali pole pro nejrůznější hry. Vyvedli je v pestrých barvičkách, trochu ale neodhadli vzdálenost domečků v Člověče, nezlob se, takže pole teď tvarem připomíná svastiku. Místní obyvatelé jako by přeslechli výzvu v názvu oblíbené hry: pořádně se rozzlobili, nelenili a okamžitě nahlásili pohoršující obrazec na policii.

Do věci se teď zapojil místní starosta, který rozhodl, že se pole musí rychle přemalovat. Trestní oznámení se prý podávat nebude.

/*json*/{"map":{"lat":52.121765864906706,"lng":8.428335931950635,"zoom":20,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/