„To nejde zabít jen tak.“ Trailer předznamenává Manželské etudy nové generace

Štěstí, techno, hypotéka, nevěra. Sedm let života mohou s Mirkou a Kubou od 21. března sdílet i diváci v kinech, do jejich příběhu nechává nahlédnout už nyní první trailer. Hana Třeštíková časosběrným počinem Manželské etudy: Nová generace navazuje na dlouholetý dokumentární projekt své matky, režisérky Heleny Třeštíkové. Celkem sledovala pět manželských párů, všechny představí na podzim dokumentární cyklus na obrazovkách České televize.

Video Trailer: Manželské etudy – nová generace
video

Trailer: Manželské etudy – nová generace

Zdroj: Aerofilms

„Co nás spojuje? Techno a stejný přístup k životu,“ říkají na začátku svého manželského příběhu Mirka a Kuba. Seznámili se na technoparty, narodila se jim dcera a rozhodli se vzít. Do společného života přibyl ještě syn, hypotéka a také krize.

Štěstí, ale i pády mladého páru zachytila režisérka Hana Třeštíková. Podobně jako režisérka Helena Třeštíková začala před čtyřiceti lety skládat dokumentární výpověď o vztazích své generace, přináší nyní její dcera pohled na partnerské problémy svých vrstevníků. 

„Populární cyklus Manželské etudy je často spojován s pohledem do minulosti. V retro duchu sledujeme životní osudy protagonistů v době, která se pro mnohé diváky jeví už vzdálená. S novou generací Manželských etud přichází nový náboj – najednou se ztrácí ten osvobozující odstup mnoha let od často dramatických okamžiků, které sledujeme. Mirka a Kuba prožívají své osudy tady a teď, mluví dnešním jazykem a pohybují se v prostředí, ve kterém se pohybujeme i my,“ podotýká k novému cyklu ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Anderle.

Manželské etudy: Nová generace vznikly v produkci společnosti Produkce Třeštíková, koproducentem je Česká televize.