V brněnském bytě našli policisté chemikálie a mrtvého muže. Evakuovali 25 lidí

Mrtvého muže a velké množství chemikálií našli policisté v bytě v brněnské Šámalově ulici v Židenicích. Úřady ulici uzavřely a evakuovaly z ní 25 lidí. Policie i hasiči připouští, že je možné, že se do svých bytů nebudou moci do konce pondělního dne vrátit. Místo prozkoumal pyrotechnik, nyní tam působí i chemická laboratoř jihomoravských hasičů. Příčina mužova úmrtí se vyšetřuje.

Malášek řekl, že o muže měli obavy sousedé. „Byt jsme otevřeli, soused byl bohužel nalezený bez známek života s tím, že v tom bytě je spousta chemikálií,“ řekl Malášek.

Informace od pyrotechnika na místě policie vyhodnocuje. „Jeví se to jako nebezpečné. Šámalova ulice je pro pěší i dopravu uzavřena. Celkem 25 lidí z okolních dvou domů jsme z bezpečnostních důvodů evakuovali,“ uvedl mluvčí. 

Na místo dorazila také chemická laboratoř hasičů. „Naši chemici jsou uvnitř spolu s pyrotechniky, aby třídili látky, které jsou nebezpečné, a ty, které tak nebezpečné nejsou,“ popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Uvedl také, že pro místní přistavili autobus, ten ale zatím zůstal prázdný, protože evakuovaní se rozešli do okolí.

Podle Mikošky je ale možné, že počet evakuovaných ještě poroste, například kvůli tomu, že se další obyvatelé vyklizených domů začnou vracet z práce. Podle policie i hasičů je možné, že se do svých bytů nebudou moci do konce pondělního dne vrátit. „Jsme připraveni na to, abychom pro všechny měli náhradní ubytování. Zjišťujeme různé ubytovny nebo penziony a hotely v okolí,“ dodal Mikoška.

Pondělní evakuace v Šámalově ulici
Zdroj: ČTK
Autor: Zehl Igor

Záchranáři zatím nikoho ošetřovat nemuseli. „Byli jsme požádáni Policií České republiky, abychom tady byli v případě potřeby schopni poskytnout první pomoc zasahujícím složkám, pokud by se někdo zranil. Měli jsme tu lékařskou posádku, kterou vystřídal inspektor provozu,“ řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

/*json*/{"map":{"lat":49.1987638183967,"lng":16.634520899999984,"zoom":16,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.197754279135424,"lng":16.63264335368956,"type":"1","description":"Šámalova"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/