Obžaloba pro babičku pohřešované Valerie. Ženě hrozí za opuštění a týrání dítěte až osm let vězení

Státní zastupitelství podalo obžalobu na babičku pohřešované sedmileté Valerie z Prahy. Babička čelí obvinění z opuštění dítěte, zanedbání povinné výživy, ohrožování výchovy dítěte, zpronevěry a z týrání svěřené osoby. Policie po Valerii pátrá od loňského srpna.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Igor Šefr

Obžalobu bude řešit Obvodní soud pro Prahu 3. „Nařízení hlavního líčení ve věci lze očekávat na začátku června 2019,“ uvedla Iva Brucklerová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 3. 

Policie dříve uvedla, že babička dívku a jejího malého bratra, které měla v poručnické péči, dlouhodobě a mnohdy brutálně týrala. Holčičku údajně mimo jiné svazovala a také používala roubík. Dívka byla naposledy viděna v říjnu 2017 na Žižkově, kde bydlela.

Případem se zabývali kriminalisté z oddělení vražd. Jednou z vyšetřovacích verzí bylo i to, že dítě nemuselo týrání přežít. Poručnice u výslechu nedokázala vysvětlit, kde hledaná dívka je, a proto se stala hlavní podezřelou. S kriminalisty nespolupracovala. Vzhledem ke zvolené právní kvalifikaci jí hrozí maximálně osm let vězení.

V době svého zmizení dívka měřila 110 až 120 centimetrů, byla hubená. Policejní popis dále uvádí, že má černé vlasy, hnědé oči a v levém obočí jizvu.