Bazén karlovarského hotelu Thermal opraví stát, už hledá jeho nájemce

Stát opraví karlovarský hotel Thermal i jeho zchátralé venkovní bazénové centrum, symbol lázeňského města i filmového festivalu. Hotel, který patří státu, začal hledat budoucího provozovatele bazénu, ten by ho mohl převzít od jara 2021.  

Vypuštěný bazén v hotelu Thermal
Zdroj: ČT24

Nabídku pronájmu zveřejnil hotel na svých webových stránkách. Zájemci o provozování bazénu, který patřil k ikonám lázeňského města, mohou odevzdat nabídku do konce října, zároveň se zaplacením záruky sto tisíc korun.

Vybraný zájemce bude partnerem při rekonstrukci bazénového centra a bude moci navrhnout úpravy podle svých potřeb. Stát, který opravy provede, ale nemusí všechny požadavky splnit.

Jak vyplývá z podmínek nabídky, budoucí nájemce bazénu a přilehlých prostor by měl areál využívat například k provozování veřejného wellness centra s využitím dostupných vřídelních zdrojů.

„Charakter areálu umožňuje vybudování a provozování saunového světa a gastroslužeb pro návštěvníky. Využití prostor může dále zahrnovat i privátní spa a wellness zóny pro specifickou a bonitní zahraniční klientelu na nejvyšší úrovni, která se nechce zúčastnit veřejného provozu,“ uvádí nabídka.

Nepřípustné by měly být provozy typu nočního klubu, ubytování nebo provoz neodpovídající územnímu plánu města či obtěžující návštěvníky hotelu.

Hotel Thermal, který spravuje ministerstvo financí, má brzy projít zásadní rekonstrukcí. Před časem řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), že rekonstrukce by měla stát 580 milionů, přičemž 300 milionů na ni dal stát vkladem do základního jmění hotelu, dalších 148 milionů se podařilo získat na energetické úspory ze Státního fondu životního prostředí a zbytek pokryje úvěr.

Hotel, který je každoročně srdcem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, byl postaven podle architektonického návrhu manželů Machoninových v 70. letech ve stylu tehdy inovativního brutalismu. Od té doby neprošel zásadnější rekonstrukcí, což snižuje jeho konkurenceschopnost vůči ostatním hotelům v největším českém lázeňském městě.