Rusové zastřelili muže, jenž doprovodil atentátnice z moskevského metra

Moskva - Ruští vojáci v Dagestánu zastřelili muže, který v březnu doprovodil dvě sebevražedné atentátnice do moskevského metra. Muž jel v autě a na výzvu k zastavení reagoval palbou. Hlídka ho v přestřelce zabila. V březnu se dvě atentátnice odpálily v moskevském metru, při útocích zahynulo celkem 40 lidí.

V Chasavjurtském okrese v Dagestánu chtěla včera policie zastavit ke kontrole projíždějící vůz. Řidič ale výzvy neuposlechl a naopak začal po policistech střílet, ti palbu opětovali. Zasažen byl jak ujíždějící řidič, tak i jeho spolujezdec. 

Policie oba muže identifikovala, jeden z nich prý byl muž, který v březnu doprovodil do moskevského metra atentátnice. Původkyni sebevražedného atentátu v moskevském metru policie už počátkem dubna identifikovala jako sedmnáctiletou Džennet Abdurachmanovovou-Abdullajevovou, vdovu po veliteli dagestánských povstalců Umalatu Magomedovovi, a osmadvacetiletou Mariam Šaripovovou, manželku pohlavára banditů Magomedaliho Vagapova. K atentátu v metru se jako inspirátor přihlásil vůdce severokavkazských povstalců Doku Umarov.