ČT nebude vysílat hokejový turnaj v Soči, práva na LOH v Riu má kompletní

Praha - Hokejový turnaj ze zimních olympijských her v Soči v roce 2014 se na obrazovkách České televize neobjeví. Vysílací práva v letech 2014 a 2016 pro evropský region přidělil Mezinárodní olympijský výbor agentuře Sportfive, která je dále přerozděluje jednotlivým televizím. Novinkou systému distribuce je, že se olympiáda neprodává jako celek. Přenosy z dalších sportů mimo hokeje bude nadále vysílat ČT, která měla na předešlých hrách vždy exkluzivitu pro české území, stejně tak ČT získala i internetová práva. Kompletní vysílací práva včetně internetových získala ČT pro letní olympijské hry v Riu de Janeiru v roce 2016.

„Chtěli jsme divákům tak jako během všech předchozích olympiád nabídnout kompletní vysílání olympijského dění. Na druhou stranu jsme ale díky nové situaci nechtěli jít do zbytečných cenových bitev, které by ve výsledku nepřinesly nic ani nám, ani divákům,“ uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Podle šéfkomentátora Roberta Záruby by měla mít ČT k dispozici i záběry z hokeje. „Měli bychom dostávat desetiminutové sestřihy nejzajímavějších událostí. Jen musíme dořešit, jestli to bude připravených deset minut, nebo ten čas dostaneme k využití podle svého,“ řekl Záruba.

„Pro nás je důležité, že diváci o nic z her nepřijdou, a ČT udělá opět maximum pro to, aby divákům zprostředkovala olympijské klání v kvalitě, na kterou jsou u veřejnoprávní televize zvyklí,“ dodal Dvořák.

„Jednali jsme s pověřenou marketingovou agenturou od konce minulého roku. Jsme velice rádi, že se nám nakonec podařilo získat prakticky kompletní vysílací práva volně dostupného televizního a internetového vysílání pro území ČR,“ říká výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Média

SOUHRN: Zásadní události středy 29. července

Každý večer přinášíme přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších událostí dne z domova i ze světa. Stručně a přehledně, ale i s potřebným kontextem. Projděte si zásadní zprávy středy 29. července 2026.
29. 7. 2026

VideoČím jsem starší, tím je tréma větší, říká Saskia Burešová. Slaví 80 let

Legendární moderátorka a hlasatelka Saskia Burešová slaví 80 let. V televizi pracuje skoro 60 let. Posledních 33 let moderuje pořad Kalendárium. „Kalendárium je vzdělávací pořad, který je výsadou veřejnoprávní televize, ale vždycky jsme chtěli spolu s manželem lákat na hravost a humor. Aby to diváky přilákalo k obrazovce a nebyla to jen suchá fakta,“ zavzpomínala Burešová v Událostech, komentářích. Tréma podle Burešové v povolání moderátorky hraje významnou roli zejména při zdokonalování mluveného projevu. „Čím jsem starší, tím je tréma větší,“ dodává. Rozhovor vedla Tereza Řezníčková.
29. 7. 2026

SOUHRN: Zásadní události úterý 28. července

Každý večer přinášíme přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších událostí dne z domova i ze světa. Stručně a přehledně, ale i s potřebným kontextem. Projděte si zásadní zprávy úterý 28. července 2026.
28. 7. 2026

VideoReportéři ČT: Názory nejsou fakta. Všem měříme stejně

Proč je nutné důsledně rozlišovat mezi názory a fakty? Jaké kritice musí Reportéři ČT často čelit? A kde mají kořeny některé dezinformace, které zaplavují veřejný prostor a mnozí s nimi pracují jako s fakty? Proč se tím vším je nutné zabývat? Jak vznikají Reportéři ČT a jak je tohle všechno ovlivňuje? Nejen na to se ptá Jana Neumannová. Jejími hosty jsou zástupkyně šéfredaktora pro reportážní publicistiku Aneta Snopová a vedoucí dramaturg Reportérů ČT Hanuš Hanslík. V našich podcastech běžně mluvíme o tématech reportáží. V této speciální letní sérii vám představíme ty, kteří pro vás kauzy a reportáže připravují.
28. 7. 2026

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.