Hilton – největší hotel v Česku – je na prodej

Praha - Největší hotel v Česku, pražský Hilton Prague, je na prodej. Hotelu se 791 pokoji navíc končí manažerská smlouva s řetězcem Hilton, nový majitel ho tak bude moci i přejmenovat. Cenu, za kterou chce majitel hotel nacházející se blízko Florence prodat, nezveřejnil, sdělila realitní poradenská společnost JLL, kterou současný majitel, společnost Avid Asset Management, pověřil zprostředkováním prodeje hotelu.

Kromě takřka osmi stovek pokojů nabízí pražský Hilton více než 7 000 metrů čtverečních konferenčních prostor. Řadí se tím také mezi největší konferenční hotely ve střední a východní Evropě. Pětihvězdičkový hotel, jehož autorem je architekt Stanislav Franc, vyrostl ve druhé polovině osmdesátých let. Hotel původně nesl název Atrium podle rozlehlého zaskleného atria, které tvoří střed budovy.

Budova hotelu je v dobrém stavu, současný majitel do modernizace všech pokojů a zřízení baru Cloud 9 od roku 2004 investoval více než 50 milionů eur (1,4 miliardy korun). Pražský Hilton si pro svůj pobyt v Praze zvolila celá řada světových osobností, přespali zde například i američtí prezidenti Bill Clinton, George W. Bush a Barack Obama. „Pod správou řetězce Hilton dosáhl hotel Hilton Prague v posledních několika letech výjimečného obchodního růstu. Rozsáhlé investice umožnily hotelu dosáhnout a udržet si nejvyšší standard. Věříme, že nyní je ten pravý čas k prodeji této nemovitosti. Nabízíme tak dalšímu investorovi šanci těžit z těchto předností a nadále vylepšovat jeden z nejlepších hotelů ve střední a východní Evropě,“ prohlásil generální ředitel Avid Asset Management Paul Morgan.

Situace na pražském hotelovém trhu se v poslední době zlepšuje. Letos v srpnu vzrostly celkové příjmy za pokoj meziročně o 5,6 procenta. Zvyšuje se také počet zahraničních turistů. Jen v době letních prázdnin do ČR přijelo o šest procent více zahraničních turistů. Majitele v poslední době změnily například pražské hotely InterContinental a Kempinski.

Hotel Hilton Prague stojí v Praze 8 - Karlíně na pravém břehu řeky Vltavy nedaleko stanice metra Florenc. V osmi patrech hotelu se nachází celkem 791 pokojů, z toho 618 pokojů typu guestroom, 141 pokojů typu executive a 32 apartmá. Hotel je největším konferenčním hotelem ve střední Evropě. Disponuje konferenčními prostory o celkové ploše téměř 5 000 metrů čtverečních a nabízí kompletní konferenční centrum s 37 všestrannými zasedacími a banketními salonky. Velký kongresový sál s 1 500 místy k sezení lze rozdělit na tři menší části. V hotelu jsou tři restaurace a rozsáhlé zázemí, kde mohou hosté trávit volný čas. V hotelu byla i restaurace Maze slavného britského kuchaře Gordona Ramsaye, která dostala v roce 2009 michelinskou hvězdičku, avšak zanikla ještě předtím, než bylo ocenění oznámeno. Podle poradenské společnosti Mag Consulting je průměrná cena pokoje v Hotelu Hilton Prague 250 eur (asi 6 950 korun). Hotel získal řadu ocenění, mimo jiné byl šestkrát za sebou vyhlášen magazínem pro cestovní ruch TTG (Travel trade gazette) nejlepším hotelem v ČR a získal ocenění World Travel Awards v Evropě 2014.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Ekonomika

Cestovní kanceláře registrují stále větší zájem vozíčkářů o dovolené

Cestovní kanceláře nabízejí hotely, u kterých garantují, že jsou vhodné i pro vozíčkáře. Na jejich testování spolupracují s centrem Paraple. Zhruba deset až patnáct procent lidí v Česku se potýká s nějakou formou omezení, jejich zájem o cestování ale roste. Výběr destinací a cena se přitom od klasické nabídky neliší. Jde zejména o Egypt, za kterým se umístily Turecko a Řecko. Průměrná cena zájezdu za loňský rok se podle asociace agentur pohybovala kolem 37 tisíc korun za osobu na osm dnů. Mimo sezonu lze ale odcestovat i za dvanáct tisíc.
před 10 hhodinami

Českem loni proudilo o čtvrtinu víc plynu, část šla na tranzit

Zahraniční dodávky plynu do Česka loni výrazně stouply. Podle poradenské společnosti EGU vzrostl čistý dovoz meziročně o čtvrtinu na téměř sedm miliard kubíků. Stojí za tím vyšší spotřeba, těžba ze zásobníků i rostoucí tranzit komodity na Slovensko a do Polska.
před 10 hhodinami

Analytici se ohlížejí za rokem Trumpa v úřadu

Americký prezident Donald Trump se přesně před rokem vrátil do Bílého domu. Sliboval ekonomický růst, tvrdou protiimigrační politiku, cla, zeštíhlení federální vlády nebo rychlý konec ruské invaze na Ukrajinu. Za prvním rokem druhého Trumpova mandátu se postupně ohlížejí analytici a redaktoři ČT.
včeraAktualizovánopřed 13 hhodinami

Ministerstvo financí zlepšilo letošní výhled ekonomiky

Ministerstvo financí zlepšilo letošní výhled české ekonomiky. Hrubý domácí produkt (HDP) podle zveřejněné predikce vzroste o 2,4 procenta, v listopadu ministerstvo čekalo růst 2,2 procenta. Průměrná inflace za letošní rok by měla dosáhnout 2,1 procenta, proti předchozí predikci je odhad nižší o 0,2 procentního bodu.
19. 1. 2026Aktualizováno19. 1. 2026

Služby trápí nedostatek pracovníků, shodli se hosté Událostí, komentářů z ekonomiky

Zdražování služeb v Česku zůstává nad průměrem celkové inflace a podobný vývoj experti očekávají i v letošním roce. O inflaci ve službách, jejím dopadu na podnikání a budoucím vývoji v Událostech, komentářích z ekonomiky debatovali hlavní ekonom České bankovní asociace Jaromír Šindel, viceprezident Svazu prodejců a opravářů motorových vozů Jiří Tůma a majitel kadeřnictví a člen Asociace kosmetických a kadeřnických oborů Tomáš Arsov. Debatou provázela Vanda Kofroňová.
19. 1. 2026

Čína hlásí růst ekonomiky o pět procent

Čínská ekonomika v loňském roce vzrostla o pět procent, oznámil podle zpravodajských agentur čínský statistický úřad. Údaj je tak podle agentury Reuters v souladu s vládním cílem. V posledním čtvrtletí loňského roku čínské hospodářství vykázalo meziroční růst o 4,5 procent. Údaje jsou mírně nad očekávání analytiků.
19. 1. 2026Aktualizováno19. 1. 2026

Evropská unie podle FT zvažuje cla za 93 miliard eur v odvetě za Trumpovy hrozby

Evropská unie zvažuje, že zavede na zboží ze Spojených států dovozní cla v hodnotě 93 miliard eur (2,3 bilionu korun). Mohla by také omezit přístup amerických společností na unijní trh. Uvádějí to zdroje britského deníku Financial Times (FT). Tímto plánem by Unie mohla reagovat na tarify, kterými hrozí americký prezident Donald Trump těm ze spojenců v NATO, kteří se staví proti jeho kampani za získání Grónska.
18. 1. 2026Aktualizováno18. 1. 2026

Kvůli silným mrazům byla na začátku týdne rekordní spotřeba elektřiny

Domácnosti i firmy mají na svědomí vysokou spotřebu elektřiny a plynu. V mrazivých dnech se totiž výrazně zvyšuje energetická náročnost vytápění budov. Na začátku týdne padl dokonce rekord zatížení české elektrizační soustavy. Většinu spotřeby v dané chvíli pokrývaly tepelné, jaderné a plynové elektrárny.
18. 1. 2026
Načítání...