Pražská ulice Milady Horákové se neuzavře do konce roku

Praha – Obousměrná uzavírka části ulice Milady Horákové na pražské Letné nezačne v letošním roce. Řekl to dnes mluvčí magistrátu Jiří Wolf. Podle něj se ulice, která bude neprůjezdná kvůli výstavbě tunelu Blanka, uzavře nejdříve v lednu příštího roku. Jedná se již o třetí termín, který zazněl z úst představitelů samosprávy. Původně se ulice na letenské pláni měla uzavřít již v listopadu, obvodní úřad Prahy 7 později hovořil o 10. prosinci.

V listopadu zůstala třída Milady Horákové oproti původním plánům průjezdná ve směru k Hradčanské kvůli uzavírce Vyšehradského tunelu, kterou bylo možné objet právě přes Letnou. Auta tak mohla jak na Milady Horákové, tak na náhradní silnici na letenské pláni využít dva pruhy. To po převedení zbylého směru nebude možné. Minulý týden mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš uvedl, že uzavírka začne 10. prosince. Hlavní město jeho informaci vyvrátilo s tím, že rozhodne začátkem tohoto týdne. Zatím se tak ale nestalo. Wolf dnes upřesnil, že město s uzavřením počítá nejdříve v lednu.

V srpnu byl z ulice Milady Horákové na objízdnou trasu mezi křižovatkou s ulicí U Sparty a stanicí metra Hradčanská odkloněn jeden směr. Kvůli výstavbě tunelu Blanka, který má odvést dopravu zejména z Holešovic, ale bude z letenské ulice odveden i druhý směr. Automobily tak budou muset využívat náhradní silnici na jihu Letenské pláně, kde bude pro každý směr vyhrazen pouze jeden jízdní pruh. Očekává se, že uzavírka
způsobí v prvních dnech dopravní problémy.

Vydáno pod