Od soboty začne opět jezdit přívoz mezi Zlíchovem a Podolím

Praha 31. března (ČTK) - Po zimní přestávce bude od soboty opět jezdit přívoz mezi Zlíchovem v Praze 5 a Veslařským ostrovem ve čtvrté městské části. Lidé se dostanou přes řeku na obvyklou tramvajenku nebo přestupní jízdenku za 26 korun. Přeprava kol je zdarma, informoval dnes ČTK Filip Drápal ze společnosti Ropid, která organizuje hromadnou dopravu v Praze a jejím okolí.

Přívoz bude do konce dubna v provozu v pracovní dny od 06:00 do 20:00, o víkendech bude vyjíždět o hodinu později. Od 30. dubna bude jezdit každý den až do 22:00. Loď Josefína pro 12 lidí a stejný počet kol bude překonávat Vltavu každou půlhodinu.

Pro plavbu neplatí nepřestupní jízdenka za 18 korun ani SMS jízdenka, upozornil Drápal. Předpokládá se, že přívoz ukončí pro letošní sezonu provoz začátkem listopadu.

Už čtvrtým rokem jezdí přívoz mezi Sedlcí v Praze 6 a Zámky v osmé městské části. O rok později zahájil provoz přívoz, který spojil Podbabu v šesté městské části s Podhořím v Troji. Oba přívozy už v minulosti fungovaly, ale poté zanikly. Oba fungují po celý rok.

Vydáno pod