Češi na hokejový šampionát už vsadili přes 2,3 miliardy, v postup moc nevěří

Celkový objem sázek na hokejový šampionát v Dánsku a Švédsku činí přes 2,315 miliardy korun. České televizi to po odehraných základních skupinách potvrdily sázkové kanceláře Tipsport, Fortuna, Sazka a Chance. Naděje v postup hokejistů české reprezentace ze čtvrtfinále se podle bookmakerů po prohře s USA snížila. Sázkaři nejvíc věří týmu Kanady a Švédska.

Po šesti vyhraných zápasech v základní skupině tipovali bookmakeři tým českých hokejistů na bronz. Nyní se podle sázkových kanceláří situace změnila. „Kurzy se výrazněji změnily až včera po zápase s USA... Tam jsme byli jako třetí nejlepší za Kanadou a Švédskem s kurzem 6:1, teď máme kurz 11:1 a jsme až pátí mezi favority ještě za Švýcarskem a USA,“ upozorňuje mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava s tím, že největšími favority jsou dál Kanada a Švédsko.

Také podle Fortuny se šance Čechů po prohře s USA a před čtvrtfinále se Švédskem výrazně snížily. „Také sázkaři jsou opatrní, 73 procent sázek jde na Švédy, pět procent na remízu a 22 procent na Čechy,“ přiblížil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Podle něj se také sázkařům dosud poměrně dařilo, protože se kromě duelu Finsko – Francie během základních skupin neodehrála žádná velká překvapení.

V postup českého týmu ze čtvrtečního čtvrtfinále se málo věří i podle Chance. „Kurz pro českou reprezentaci se po včerejším výkonu, a především po určení našeho soupeře pro čtvrtfinále (Švédsko), propadl na 11,00,“ popisuje manažerka komunikace Chance Markéta Světlíková. Dodává, že ve čtvrtek podle kurzů padne ve čtvrtfinále Švédsko–Česko nejspíš pět gólů.

Největší víru ve vstřelené branky sázkaři vkládají do hvězdy NHL Davida Pastrňáka. „Zajímavostí ale je, že z hlediska objemu vsazených peněz zatím vede Roman Červenka – patrně díky vyšším kurzům a jeho zkušenostem s klíčovými zápasy,“ podotýká manažer kurzových sázek Sazky Lukáš Nepovím.

Objem peněz dosud vsazených na letošní hokejový šampionát podle oslovených kanceláří téměř dosahuje loňské rekordní úrovně po základních skupinách. Další vývoj podle nich ovlivní výsledek čtvrtfinále.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

„Jednání vázne.“ Odbory vyzývají vládu ke schůzce o zvýšení platů

Odbory požadují pro příští rok navýšení platů ve veřejné sféře výrazně nad dvě procenta. Méně by podle nich nepokrylo ani očekávanou inflaci. Vládu pak kritizují za to, že s nimi o odměňování zaměstnanců státu doteď nezačala jednat. V týdnu odboráři poslali premiérovi Andreji Babišovi (ANO) otevřený dopis s výzvou, aby co nejdřív určil termín schůzky. Ministryně financí i šéf resortu práce vzkazují, že s debatou počítají. Kdy přesně, ale neřekli.
před 1 mminutou

Vyčerpané české turisty v Rakousku zachraňovaly vrtulníky

O dvou víkendových případech letecké záchrany českých turistů v rakouských Alpách v neděli informují tamní média. Čtveřice Čechů se v sobotu dostala do potíží při túře pod horou Traunstein, a nakonec byla zcela vyčerpaná. Turisté podle serveru Kronen Zeitung přecenili své síly a příliš spoléhali na navigační aplikaci. Ve druhém případě zasahoval policejní vrtulník u české rodiny s vyčerpanou desetiletou dívkou na hoře Grosser Donnerkogel, píše server MeinBezirk.
před 6 hhodinami

VideoTlačítko pro snadné vrácení zboží míří na e-shopy. Byť má zpoždění

Internetoví prodejci přidávají na weby tlačítko pro snadnější odstoupení od smlouvy, aby vrácení zboží bylo stejně rychlé jako jeho zakoupení. I pro ty zdejší už to mělo být povinností, Česko ale nestihlo včas přijmout evropskou směrnici. Zákon tak zřejmě bude platit od ledna. Tlačítko pro vrácení objednaného zboží musí být jasně viditelné a být v základním funkčním nastavením e-shopu. Tato povinnost platí pro všechny internetové obchody. Objem on-line nákupů roste rok co rok. Dnes na internetu nakupuje více než osmdesát procent populace. Takový počet Česko řadí na samotnou špičku Evropské unie, on-line nákupy tu tvoří asi patnáct procent maloobchodu.
před 12 hhodinami

VideoStále více Čechů míří v létě do Skandinávie

Stále více Čechů v létě cestuje do Skandinávie. Prodejci letenek odhadují, že celkově by ji letos mohlo navštívit asi o pětinu českých cestovatelů více než loni. „Klienti, kteří chtějí aktivnější dovolenou, nebo poznávací zájezdy, i kvůli teplotám volí sever,“ potvrzuje trend mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Bezděk. Právě rostoucí teploty napříč Českem i obvyklými dovolenkovými destinacemi poptávku podporují. A to i přesto, že průměrná dovolená ve Skandinávii vyjde o třetinu až polovinu dráž než ta ve Španělsku nebo Řecku. Zvýšený zájem Čechů zaznamenali i majitelé hotelů a penzionů v Alpách. Několikátým rokem po sobě roste zájem také o Polsko, kam se letos chystá dvanáct procent Čechů.
před 13 hhodinami

Při nehodě dvou aut na Brněnsku zemřeli dva lidé, čtyři se těžce zranili

Při nehodě dvou osobních aut u Pohořelic na Brněnsku zemřeli v sobotu vpodvečer dva lidé, další čtyři se těžce zranili. Silnice 53 byla v místě havárie několik hodin uzavřená, policie dopravu odkláněla. Nyní už je silnice otevřená.
včeraAktualizovánopřed 21 hhodinami

Účastníci pochodu Pride upozorňují na trvající nerovnosti i společenskou atmosféru

Prahou v sobotu prošly desítky tisíc lidí, aby vyjádřily podporu komunitě leseb, gayů, bisexuálů a trans lidí (LGBT+). Na Štvanici, kde průvod končil, pokračuje program až do večerních hodin. I kvůli nedávnému útoku na podobnou akci v Berlíně dohlížely na pražský průvod stovky policistů a antikonfliktní tým.
včeraAktualizovánopřed 23 hhodinami

VideoDomovu Mutice hrozí maximální pokuta. Neregistrovaná péče by mohla být trestná

Provozování nelegálních domovů pro seniory by mohlo být trestným činem. Nyní hrozí nanejvýš pokuta za poskytování služeb bez potřebné registrace. V mnoha případech provozovatelé pokutu řeší insolvencí a založí novou firmu. „Pak podnikají směle dál,“ popisuje náměstkyně jihočeského hejtmana Lucie Kozlová (Naše Česko). Podle zástupce ombudsmanky existují v Česku nelegálních zařízení desítky. Změnu chystá ministerstvo práce a sociálních věcí i na základě stále prověřovaného případu z Táborska, na který upozornila ČT. Krajský úřad Domovu Mutice zřejmě udělí maximální pokutu dva miliony korun.
včera v 19:59

Řeky vysychají a podzemní vody ubývá. Hydrolog: Klíčem je zadržování vody

Řeky hlásí rekordně nízký průtok, ubývají zásoby podzemních vod. Řada obcí a měst už přistupuje k opatřením. „Musíme se soustředit zaprvé na pitnou vodu, protože pokud teď neuděláme nic z hlediska rozmnožení zásob pro pitné účely, tak za dvacet let otočíme kohoutkem a třeba nepoteče,“ řekl v Interview ČT24 moderovaném Danielem Takáčem geograf a hydrolog z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Bohumír Janský. Krajina je dle něj stále schopna vodu zadržovat, avšak je nutné učinit vhodná opatření.
včera v 16:00

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.