Bývalí zaměstnanci T-Mobilu dostali za vynesení dat zákazníků podmínky

Za krádež a prodej dat zákazníků byli odsouzeni dva bývalí zaměstnanci operátora T-Mobile. Obvodní soud pro Prahu 10 jim pravomocně uložil podmíněné tresty v délce 1,5 a 2,5 roku. Muži také musí zaplatit pokutu, informoval server iROZHLAS.cz. Dvojice odcizila data o zákaznících T-Mobilu v dubnu 2016. Za rozprodané údaje získali přes milion korun.

„Obžalovaní rozhodnutí soudu akceptovali, rovněž tak i státní zástupce,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 10 Libuše Jungová. 

Kvůli krádeži dat 1,2 milionu klientů dostal T-Mobile pokutu 3,6 milionu korun od Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Mezi odcizenými údaji zákazníků T-Mobilu byla jména, data narození, adresy, telefonní čísla, zákaznické kódy, údaje o tarifech, průměrných útratách a značkách zařízení i čísla účtů. Operátor se podle (ÚOOÚ) dopustil deliktu tím, že svá data dostatečně nezabezpečil.

Operátor se nechystá bývalé zaměstnance žalovat

T-Mobile nyní může své bývalé zaměstnance žalovat. „V řízení nebylo o nároku rozhodováno, byli odkázáni na řízení ve věcech občanskoprávních,“ řekla ke čtvrtečnímu rozsudku Českému rozhlasu Jungová. Podle mluvčí mobilního operátora Martiny Kemrové se k tomu ale firma nechystá, rozhodnutí soudu nicméně vítá, uvedl Rozhlas.

Společnost T-Mobile Czech Republic je členem mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. Na konci prvního čtvrtletí letošního roku měl T-Mobile 6,19 milionu mobilních zákazníků a 274 000 uživatelů pevného internetu.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

V litoměřické nemocnici za den oživovali čtyři novorozence, případ šetří policie

Porodnice v Litoměřicích prošetřuje resuscitaci čtyř novorozenců v Centru porodní asistence (CPA) během 24 hodin. Dvě miminka zemřela. Lékařka je mimo službu. Případem se na základě informací v médiích zabývá policie.
15:10Aktualizovánopřed 4 mminutami

Decroix: Babišův vliv na Agrofert nesmí přetrvat skrytě. Smekám, vzkázal Štastný

Zástupci budoucí vládní koalice ocenili rozhodnutí šéfa ANO Andreje Babiše vzdát se holdingu Agrofert, aby se vyhnul střetu zájmů. Ministryně spravedlnosti v demisi Eva Decroix (ODS) Babišův krok rovněž vítá, upozorňuje však, že musí stanovené podmínky skutečně splnit a v holdingu neudržovat ani neformální vliv. Podle poslance Radka Kotena z hnutí SPD, jež s ANO a Motoristy zasedne ve vládě, by se Babišův krok neměl dále zpochybňovat. Boris Šťastný (Motoristé) Babišův krok označil za „bezprecedentní a státnický“.
11:15Aktualizovánopřed 14 mminutami

Burkina Faso propustila vězněného Čecha

Osm zaměstnanců mezinárodní nevládní organizace INSO, včetně českého občana, kteří byli v uplynulých měsících zadrženi v Burkina Fasu a nařčeni ze špionáže, bylo propuštěno na konci října, napsala s odvoláním na prohlášení organizace agentura AFP. V Nizozemsku sídlící INSO poskytuje bezpečnostní analýzy humanitárním organizacím působícím v regionu.
před 19 mminutami

Trust na správu Agrofertu bude snazší založit dle cizího práva, říká právnička

Strukturu pro správu Agrofertu, se kterou počítá kvůli řešení svého střetu zájmů předseda hnutí ANO a kandidát na premiéra Andrej Babiš, bude podle Marie Zámečníkové z Právnické fakulty Masarykovy univerzity jednodušší založit podle jiného než tuzemského práva.
11:42Aktualizovánopřed 56 mminutami

ČSÚ: Maloobchodní tržby v Česku v říjnu meziročně stouply o 2,8 procenta

Maloobchodní tržby v Česku v říjnu opět meziročně vzrostly, bez započtení prodejů a oprav motorových vozidel se zvýšily o 2,8 procenta. V září to bylo po revizi rovněž o 2,8 procenta. Meziměsíčně tržby v říjnu stouply o 0,4 procenta. Data na svém webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
před 4 hhodinami

Meteorologové varují před náledím

Převážně v Čechách a na Českomoravské vrchovině se může od pátečního večera do sobotního rána tvořit náledí. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který vydal výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí. Podle meteorologů hrozí na neošetřených komunikacích problémy v dopravě, opatrní by měli být i chodci.
před 5 hhodinami

Nová vláda by o důvěru sněmovny mohla žádat 13. ledna, uvedl Okamura

Hlasování Poslanecké sněmovny o důvěře vládě Andreje Babiše (ANO) by se dle koaliční rady ANO, SPD a Motoristů mohlo odehrát 13. ledna, uvedl šéf dolní komory Tomio Okamura (SPD). K samotnému jmenování vlády by dle něj mělo dojít pár dní poté, co prezident Petr Pavel jmenuje Babiše premiérem. K tomu má dojít v úterý 9. prosince.
11:35Aktualizovánopřed 5 hhodinami

Advent na blátě. Příští týden půjdou teploty nad deset stupňů

Bláto místo závějí, déšť místo sněhu. A teploty blížící se 15 stupňům nad nulou – to není tradiční představa adventu. Ale již za pár dní to podle předpovědi počasí bude realita Česka.
před 6 hhodinami
Načítání...