Po osmnácti letech chci Jihlavě pomoct do vyšších pater, říká veterán Ujčík

Jihlava - Hokejový útočník Viktor Ujčík definitivně potvrdil, že stráví nadcházející ročník v dresu prvoligové Jihlavy, s kterou se trojnásobný mistr světa dosud připravoval. Jednačtyřicetiletý kanonýr strávil uplynulých šest sezon ve Vítkovicích. Se 410 brankami třetí nejlepší střelec v historii nejvyšší soutěže se tak vrací do mateřského klubu, s kterým získal před 22 lety svůj jediný domácí titul.

„Budu dělat maximum pro to, aby lidi byli spokojení. Vážím si strašně podpory hráčů a finanční sbírky na mě,“ připomněl Ujčík, že se fanoušci rozhodli přispět na odstupné vyplývající z tabulkové hodnoty Vítkovicím. „Od začátku jsme byli připraveni na to, že budeme muset zaplatit za jeho hráčská práva. Jsem rád, že jsme tento akt dotáhli do konce. Přeji si, aby se Viktorovi dařilo, aby chodilo více diváků do ochozů,“ prohlásil generální manažer Jihlavy Bedřich Ščerban.

Viktor Ujčík: „Po dlouhé a zralé úvaze jsem se rozhodl, že skončím zkušební období, a rozhodl jsem se podepsat v Dukle smlouvu. Budu se snažit hrát maximum toho, co ve mně je, poradit mladším, burcovat je v kabině.“

Rozhovor s Viktorem Ujčíkem (zdroj: ČT24)

V dresu Jihlavy se Ujčík objevil krátce na střídavý start v sezoně 2003/04, kdy působil ve Spartě. Jinak ještě extraligovou Duklu opustil po sezoně 1994/95, když přestoupil do Slavie. Hrál také za Třinec a Plzeň, v uplynulé sezoně byl nejproduktivnějším aktivním hráčem extraligy. Působil také tři roky ve finském Kärpätu Oulu, s kterým získal v letech 2005 a 2007 titul.

„Naše filozofie je, aby tady působilo co nejvíce odchovanců. Budu rád, když se naši hráči vždycky vrátí, a pomohou nám zpět na pozice, kam Dukla patří. Je asi nezpochybnitelné, že Viktor pro nás má velkou cenu. Moc jsem o Viktora stál a kontaktoval jsem ho hned po skončení sezony,“ dodal Ščerban.