Kvitová odlétá do Ameriky. Budu se tam rvát, ujišťuje

Praha - Tenistka Petra Kvitová letí na šňůru turnajů do Severní Ameriky se smíšenými pocity. Za Atlantickým oceánem se sedmé hráčce světa kvůli vysoké vlhkosti a astmatu hůře dýchá, ale loni tam vyhrála dva turnaje.

„V minulých letech jsem neměla kvůli počasí Ameriku úplně v oblibě, ale loni jsem ukázala, že i v tom se dá hrát. Jen nevím, jestli to je pravidlo, proto odlétám se smíšenými pocity. Nevím, jestli to zvládnu, ale natrénováno mám a budu se tam rvát,“ řekla třiadvacetiletá Kvitová před dnešním odletem. Kvitové se kvůli astmatickým potížím v horkém vzduchu s vysokou vlhkostí o poznání hůře dýchá. Proto před cestou preventivně brala léky a stejně jako loni má sebou inhalátor, který může užívat i během utkání, což posledně dělala.

Před rokem se s podmínkami v Americe vypořádala výborně. Získala titul v Montrealu, pak hrála semifinále v Cincinnati a ovládla turnaj v New Havenu. Letos má před US Open v plánu hrát Carlsbad, Toronto, Cincinnati a New Haven. „Nejdůležitější je US Open a k tomu vše směřuje, ale turnaje předtím jsou důležitou přípravou. Chci zahrát co nejvíce zápasů, to je můj cíl,“ přála si Kvitová.

S formou před odletem ještě nebyla letošní vítězka turnaje v Dubaji a finalistka z Katovic zcela spokojena. „Není ještě vyladěná, jak si všichni přejeme, ale udělali jsme v přípravě kus práce a doufám, že se to v Americe projeví,“ řekla. Po vyřazení ve čtvrtfinále Wimbledonu odpočívala týden doma. „Zklamání bylo veliké a potřebovala jsem si oddechnout fyzicky i psychicky,“ přiznala. Snažila se trávit čas s blízkými, s rodiči a navštěvovala své dva bratry. „Rodinu během roku moc nevidím, takže tohle je něco, ne speciálního, ale co potěší,“ řekla tenistka.

S trenérem Davidem Kotyzou v Prostějově pracovali na přechodu z trávy na betony. Připravovala se na delší výměny. „Abych je vydržela odehrát a abych zbytečně neriskovala. Snažila jsem se, abych tolik nekazila,“ popsala. „Hrála jsem hodně míčů a úderů v každém tréninku, tak doufám, že se to v zápasech projeví.“ Pozitivní zprávou je, že už definitivně odezněly problémy s ramenem. „Musím to zaklepat a doufám, že se nevrátí. Nebylo to příjemné a trvalo mi déle se s tím v hlavě vyrovnat, ale teď už můžu dělat pohyb jaký potřebuju,“ ulevila si.

Vydáno pod