Fotbal žen: Baník - Sparta 0:8

Hlučín - Fotbalové jaro začalo už také pro extraligové fotbalistky. Hráčky Baníku přivítaly na hřišti s umělou trávou v Hlučíně úřadující mistryně z pražské Sparty. Ta deklasovala Baník 8:0.

Pražanky vstoupili do utkání s vervou a hned první dvě chyby domácích hráček potrestaly. Ve druhé minutě snadno dorážela do prázdné branky Nikola Danihelková a krátce poté se mezi střelkyně zapsala také Tereza Krejčiříková. Sparťanky tak po pěti minutách vedly 2:0, mohly hrát uvolněně a domácí děvčata téměř nepouštěly na svoji polovinu.

Skóre narůstalo, gól Petry Bertholdové před přestávkou byl už čtvrtým v domácí síti. Stejný obrázek hry přinesl i poločas druhý. Reprezentantka Lucie Voňková se mezi střelkyně zapsala dvakrát a branku zaznamenala také střídající Eliška Šturmová.

Sparťanky si zaslouženě odvezly tři body za vítězství 8:0 především díky skvěle zahrané defenzivě a střelecké efektivitě.

Reportáž Ladislava Lhotského (zdroj: ČT24)