13. mistrovství světa šachistů s tělesným postižením proběhlo ve Velkých Losinách

Velké Losiny - Lázeňský areál ve Velkých Losinách byl dějištěm 13. mistrovství světa šachistů s tělesným postižením. Více než osmdesát účastníků z jedenácti zemí bojovalo v devíti kolech o mistrovské tituly.

Šampionát přinesl celou řadu kvalitních partií a vyznačoval se také až nezvyklou urputností v boji o přední umístnění.

Vítězství si nakonec odnesl Ukrajinec Igor Jermolov, který získal 7,5 bodu a jen těsně v celkovém pořadí porazil ruského mezinárodního mistra Andreje Obodčuka.

Nejlepší z českých šachistů byl podle očekávání šumperský Vít Valenta, účastník loňské šachové olympiády. Tomu sice nevyšla prostřední část mistrovství, nakonec se ale díky bodu za vítězství v posledním kole posunul na konečné páté místo.

Reportáž Lukáše Hudečka (zdroj: ČT24)

Dobře připravený šampionát byl kvalitní prezentací šachového sportu postižených.