TÉMA

Jiří Lábus

Divadlo Mír natočilo seriál o krematoriu, nebožtíkem je i Jiří Lábus
Ostravské Divadlo Mír produkuje nový komediální seriál plný černého humoru. Název Krematorium napovídá dostatečně, v jakém prostředí se odehrává. V jedné z hlavních rolí se představuje Jiří Lábus.
19. 1. 2024|ČT24
Dva roky po smrti rozplakal své přátele. Herec a zpěvák Lasica krátce před smrtí tajně nazpíval nové album
Slovenský herec a zpěvák Milan Lasica tajně natočil ke konci života poslední album s názvem Básnění. Tvůrci ve středu projekt představili a zveřejnili první píseň i s videoklipem. Celé album s utajenými skladbami by mělo vyjít příští rok.
1. 11. 2023|
Na Štědrý den Bohdalová skypuje s Pierrem Richardem, Roden říká pravdu a Kaiser s Lábusem se hádají
Do tuzemských kin po pandemických odkladech vstupuje Vánoční příběh. Film Ireny Pavláskové se odehrává během Štědrého dne, kdy se hrdinové potkávají se svými blízkými, ale i náhodnými lidmi, s nimiž si navzájem ovlivní život. Podle slov režisérky nemá být Vánoční příběh limonáda, ale chce s humorem na plátno převést situace, které rodiny během vánočních svátků zažívají. V obsazení se sešla plejáda slavných jmen, jako Jiřina Bohdalová, Karel Roden či Hynek Čermák. V komediálních rolích se spolu po letech ve filmu objeví Jiří Lábus s Oldřichem Kaiserem. A roli přijal i francouzský komik Pierre Richard.
24. 11. 2022|
Vánoční pohádky na ČT vyzradí tajemství nové staré bambitky i „Krakonoše“ Švehlíka
O vánočních svátcích nadělí Česká televize divákům opět několik televizních premiér. Na Štědrý den uvidí pokračování Tajemství staré bambitky, novou pohádkou je také Krakonošovo tajemství vycházející z legendy o pánu hor. Ještě v závěru roku se v předpremiéře v iVysílání představí úvodní epizoda komediálního seriálu Dobré ráno, Brno! Nový rok pak v České televizi rozběhne v televizní premiéře životopisné drama Zátopek. Naopak derniéru čeká o letošních svátcích program ČT3.
2. 11. 2022|
Víc pohybu a smíchu a Lábus jako Jezevec Chrujda. Déčko představilo novinky
Začátkem školního roku vstoupí ČT :D do své jubilejní, desáté sezony. Pro nejmladší diváky si Déčko nově připravilo večerníček Jezevec Chrujda nebo zábavní lekce Smějeme se s Michalem. Chystají se i pokračování oblíbených pořadů, jako jsou Parta z garáže, Medvídkova poradna či Zvěd. Novinky nabídnou v září také weby Déčko.cz a ČT edu, v říjnu pak odstartuje celoroční soutěž SUPERJÁ! zaměřená na zdravý životní styl a pohyb.
24. 8. 2022|
Zasvěcení do dospělosti na bláznivé pouti. Točí se film podle Topolova Citlivého člověka
Začátkem dubna v okolí moravskoslezského Krnova padla první klapka na natáčení nového českého filmu Citlivý člověk, který je volnou adaptací oceňovaného románu spisovatele Jáchyma Topola. Pro režiséra a spoluscenáristu Tomáše Kleina je tento snímek jeho celovečerním debutem. Koproducentem je Česká televize.
5. 4. 2022|
Vetchý loupežníkem, Klus králem. Tajemství staré bambitky pokračuje v kinech
Po deseti letech pokračuje Tajemství staré bambitky. Vrací se Ondřej Vetchý coby loupežník nebo Tomáš Klus, který „povýšil“ na krále. Zatímco první pohádka vznikla pro Českou televizi, druhý příběh se odehrává nejprve na velkém plátně. Tajemství staré bambitky 2 mělo mít původně premiéru před Vánoci, pandemie ale uvedení do kin odsunulo na 10. února.
10. 2. 2022|
Evropským filmem roku je Quo vadis, Aida? bosenské režisérky Jasmily Žbaničové
Cenu Evropské filmové akademie (EFA) pro nejlepší film letos získal snímek Quo vadis, Aida? bosenské režisérky Jasmily Žbaničové. Příběh vypráví o masakru ve Srebrenici z roku 1995. Snímek obdržel také ocenění za režii a za ženský herecký výkon, informoval server České noviny. Evropské filmové ceny, které bývají označovány za evropské Oscary, se předávaly v Berlíně.
11. 12. 2021|
Bral jsem i pitomé role, abych nevypadal jako nafrněnec, vzpomíná na své začátky Jiří Lábus
Jiří Lábus je diváky oblíbeným komikem, především ve dvojici s Oldřichem Kaiserem, filmoví kritici si cení jeho vážnějších rolí. Sám herec je rád, když jsou herecké nabídky co nejrozmanitější, přiznal v Interview ČT24. Jinak je ale stálicí – desetiletí je věrný jednomu divadlu, rozhlasové rodince Tlučhořových, „kolegovi“ Jů v pořadu pro děti i Marge Simpsonové v dabingu.
22. 11. 2021|
Pachl točí Volhu. Aby mohl řidič Československé televize vozit Gotta, udělá cokoliv, prozradil
Česká televize se ve čtyřdílné minisérii Volha, kterou natáčí Jan Pachl, vrátí do dob normalizace. Předlohou scénáře se stala kniha Karla Hynieho, který v televizi pracoval čtyřicet let jako producent a dramaturg. V chystané novince si zahrají Kryštof Hádek nebo Jiří Lábus.
25. 10. 2021|
V kině jsem zažil nejkrásnější chvíle svého života, vzpomíná Jiří Lábus
Na festivalu Febiofest převzal Jiří Lábus cenu Kristián za celoživotní přínos kinematografii. Jemu naopak film prý přinesl inspirativní setkání a možnost poznat různá prostředí. O svém vztahu k filmu mluvil – u příležitosti festivalového ocenění – v rozhovoru pro ČT24.
20. 9. 2021|
Tajemství staré bambitky prozradí až kina, poodhaluje ho ale první ukázka
Tajemství staré bambitky patří k divácky nejúspěšnějším pohádkám posledních let. Po deseti letech vzniká volné pokračování, v hlavních rolích se opět vrací Tomáš Klus či Ondřej Vetchý. Premiéra je plánována na 9. prosince do kin, v těchto dnech se práce na pohádce přesouvá ze střižny do postprodukce. Nový příběh poodkrývá první teaser.
11. 8. 2021|
Hřbitovní poesiomat pouští „ze záhrobí“ hlas Mejly Hlavsy i Karla Gotta
V Praze stojí první hřbitovní poesiomat. Nachází se na Malvazinkách. V jukeboxu na texty si zájemci mohou přehrát písně od Mejly Hlavsy i Karla Gotta nebo verše Charlese Baudelaira. Projekt chce spojením piety a kultury přivést na místa posledního odpočinku více lidí.
7. 7. 2021|
Smetanovu Litomyšl odstartuje koncert České filharmonie. Kapacita hlediště bude omezena
Koncertem České filharmonie na zámeckém nádvoří začne ve čtvrtek ve čtvrt na devět večer 63. ročník festivalu Smetanova Litomyšl. Až do 11. července nabídne třicítku pořadů a doprovodnou scénu Festivalové zahrady. Kvůli protiepidemickým opatřením je kapacita hlediště omezena a diváci musí před vstupem doložit test s negativním výsledkem, potvrzení o očkování nebo o prodělání covidu-19.
1. 7. 2021Aktualizováno1. 7. 2021, 19:46|
Kaiser s Lábusem se před 40 lety vsadili o malé pivo. A letos spolu stráví Štědrý den
Režisérka a scenáristka Irena Pavlásková točí Vánoční příběh. Premiéra nové komedie je plánována na letošní listopad. Po delší době se v ní před kamerou setkají Oldřich Kaiser a Jiří Lábus, kteří jako dvojice filmové diváky poprvé bavili před čtyřiceti lety. Více příležitostí, ať už komických, či vážných, ale dostali spíše vedle sebe než jako herecké duo.
20. 4. 2021|
Tomáš Klus před Vánoci odkryje další Tajemství staré bambitky
Po deseti letech se pokračování dočká divácky úspěšná pohádka Tajemství staré bambitky. Příběh kdysi splnil písničkáři Tomáši Klusovi přání zahrát si prince, v novém pohádkovém dobrodružství se objeví jako král. Diváci se na Tajemství staré bambitky 2 mohou těšit 9. prosince tohoto roku v kinech. Tvůrci slibují opět klasickou pohádku s humorem a písničkami.
6. 4. 2021|
Tip z iVysílání: S Kotkem, Melíškovou či Majerem je jako s Vlastníky nemožná domluva
Snímek Vlastníci má být „komedií pro ty, co to nezažili, a drama pro ty, kteří tím žijí“. Jako svůj filmový debut ho natočil už prosazený divadelník Jiří Havelka. Na komorním prostoru jedné domovní schůze nastínil obraz současné společnosti, která má problémy se domluvit. Film oceněný Českým lvem i Cenami české filmové kritiky si lze pustit do 16. ledna v iVysílání.
7. 1. 2021|
Studio Kamarád slaví 40 let. Pro Jiřího Lábuse jde o nejdelší televizní projekt
Před čtyřiceti lety začalo vysílat Studio Kamarád, dvouhodinový program zábavy a informací pro děti. Na obrazovkách někdejší Československé televize se v kulisách od malíře Stanislava Holého objevily také jeho postavy Jů a Hele. Studio Kamarád je jedním z nejdéle vysílaných pořadů České televize.
4. 1. 2021|
350 let od smrti promlouvá Komenský z obrazovky z masa a kostí i animovaný
Od úmrtí světového myslitele a zakladatele moderní pedagogiky Jana Amose Komenského uplynulo v polovině listopadu tři sta padesát let. Významnou osobnost nejen tuzemských dějin připomenou také dva filmové projekty na obrazovkách České televize. Vzniklo dokumentární drama a animovaný seriál.
16. 11. 2020|
Pastýřka a kominíček natočili večerníček na pražských střechách a na jeden záběr
Večerníček letos slaví padesát pět let na obrazovce. Česká televize odvysílá jako dárek pro děti i rodiče k tomuto výročí filmovou pohádku Pastýřka a kominíček. Příběh podle Hanse Christiana Andersena načetl Jiří Lábus a natáčel se na jeden záběr na pražských střechách. Pastýřku hraje Tereza Ramba, další role zastali artisté a tanečníci. Pastýřku a kominíčka odvysílají ČT:D a ČT2 poslední srpnový den v 18:45, tedy v čase tradičního večerníčka.
27. 8. 2020|
Není třeba si něco namlouvat. Nejlepší audioknihou je Dědina, cenu má i prvotina Jakuba Szántó
Absolutním vítězem v cenách Audiokniha roku 2019 byla vyhlášena Dědina. Grotesku ze současné vesnice napsala původně Petra Dvořáková. Nejlepší interpretkou je Anna Kameníková, interpretem pak Jan Vlasák. Porotu zaujala i audiokniha podle publikace novináře Jakuba Szántó z České televize. Cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova získal Jiří Dvořák. Celkem bylo uděleno dvanáct ocenění.
23. 4. 2020|
Pivo je klasika. Na jedno zve skladatel Kučera a vypravěč Lábus
Pivo je považováno za český národní nápoj, oblíbený mok nepřehlížejí ani tuzemští hudební skladatelé nebo oceňovaní literáti. Komponista Jan Kučera se inspiroval texty o pivu od Husa po Hrabala a složil Pivní oratorium. Pod jeho taktovkou skladbu, která měla světovou premiéru v roce 2016 na Pardubickém hudebním jaru, uvede 30. ledna Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK.
30. 1. 2020|
Idealistka Ramba, drbna Havlová i stará struktura Lábus. Schůze Vlastníků je pěkná společnost
Žijí spolu v jednom domě, dohodnout se ale nedokážou. Od 21. listopadu se společenstvo vlastníků bytových jednotek schází i v kinech, s podtitulem „komedie pro ty, co to nezažili, a drama pro ty, kteří tím žijí“. Tragikomický snímek Vlastníci je filmovým režijním debutem Jiřího Havelky, který je také autorem scénáře.
22. 11. 2019|
„Tohle by mělo být v zápisu.“ Vlastníci si odhlasovali trailer
Celovečerní debut režiséra a scenáristy Jiřího Havelky má být komedií pro ty, kdo to nezažili, a dramatem pro ty, kdo tím žijí. Snímek Vlastníci totiž vypráví o schůzi majitelů bytových jednotek. V kinech se sejdou 21. listopadu, nahlédnout do sousedského jednání ale nechává už první trailer.
12. 9. 2019|