České počítačové hry Kingdom Come se již prodalo milion kusů. Stačil týden

Týden od vydání se prodalo už zhruba milion kusů nové české počítačové hry Kingdom Come: Deliverance. Informoval o tom ve čtvrtek server Lupa.cz. Nejočekávanější česká hra roku 2018 a jedna z nejnákladnějších byla uvedena na trh 13. února. 

Hra Kingdom Come: Deliverance
Zdroj: Warhorse Studios

Hra pochází z dílny společnosti Warhorse Studios a jejím otcem je spolumajitel firmy Daniel Vávra, český videoherní scenárista a designér. K jeho nejznámějším dílům patří hra Mafie. Na novince pracoval spolu se stovkami dalších lidí. Jen herců využili tvůrci kolem padesáti. Celkové náklady se pohybují v řádu stovek milionů korun. Už teď ale hra vydělala podle serveru Lupa.cz víc než miliardu. 

Děj se odehrává v roce 1403 v českém království, konkrétně ve vesnici Stříbrná Skalice. Hlavním hrdinou je syn kováře Jindra. Hra začíná tím, že jeho rodnou vesnici zničí a rodinu zabijí vojáci Zikmunda Lucemburského. Kritici se shodují na tom, že prostředí a celkový prožitek ze hry je velmi realistický. Její tvůrci načetli mnoho historických knih a vše konzultovali s odborníky. 

Vávra uvedl minulý týden v pořadu Devadesátka ČT24, že hra se zaplatí možná už 15. února. „Cokoliv nad milion prodaných kopií bude pro nás hezké, jsme někde na půlce za dva dny,“ řekl minulou středu večer. Vyprodáno tehdy hlásily německé i české on-line obchody, ohlas fanoušků na kvalitu hry byl velmi příznivý.

Vývoj videoher v Česku podle odhadů vygeneruje roční obrat kolem 2,5 miliardy korun. Předloni tuzemští vývojáři vydali více než 30 titulů a v zemi funguje až přes 50 vývojářských týmů. V roce 2016 vzrostly tržby herního průmyslu celosvětově o 8,5 procenta na 99,6 miliardy dolarů. V Evropě rostl o 7,3 procenta.

Daniel Vávra v pořadu Devadesátka ČT24
Zdroj: ČT24

Server Lupa.cz také minulý týden uvedl, že švédský vydavatel počítačových her THQ Nordic za 121 milionů eur (přes tři miliardy korun) koupil německou společnost Koch Media. Pod ni mimo jiné spadá firma Deep Silver, která stojí za vydáním české počítačové hry Kingdom Come: Deliverance.

Hru Kingdom Come: Deliverance vytvořilo pražské herní studio Warhorse. Deep Silver zajišťuje vydání hry na fyzických nosičích pro PlayStation 4, Xbox One i PC. Zařizoval také digitální vydání na konzolích.

Společnost Deep Silver pomohla české hře dostat se na trh. „Warhorse původně dlouho nemohli vydavatele sehnat, protože se báli riskantnosti projektu v tom ohledu, že se o podobnou věc ještě nikdo nepokusil,“ uvedl server Lupa.cz.

Německá společnost Koch Media patří k předním producentům a marketérům digitální zábavy v Evropě a v Severní Americe. Kromě her pro počítače a herní konzole, které vydává mimo jiné pod značkou Deep Silver, se zabývá také filmy.