Limitované bankovky s podobiznou Karla Gotta fanoušci vykoupili za pár hodin. Někdo strávil ve frontě i tři dny

V neděli začal prodej pamětních eurobankovek s podobiznou Karla Gotta. U příležitosti zpěvákových 80. narozenin jich v limitované edici vyšlo pět tisíc kusů. Sběratelé si je mohli koupit pouze v Praze na Jungmannově náměstí. Někteří zájemci tak ve frontě čekali už od čtvrtka, v neděli dosahovala fronta stovek metrů. Bankovky nakonec fanoušci vykoupili během čtyř hodin.

Bankovka s nominální hodnotou nula euro vyšla v rámci projektu Euro Souvenir Česko v limitované a číslované sérii. Bankovky se prodávaly prostřednictvím dvou speciálních výdejových automatů v prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí.

Davy lidí totiž čekaly ve frontě i několik dní a v neděli byla na Jungmanově náměstí fronta dlouhá stovky metrů. Prodej byl omezen tak, že si každý zájemce mohl pořídit pouze dvě bankovky. Přesto byla limitovaná série během čtyř hodin vyprodaná.

Nahrávám video

Cena bankovek byla 50 korun, podle odborníků však může do budoucna značně vyrůst. Důvodem je jednak poměrně malý počet vydaných kusů, a pak také obrovská popularita Karla Gotta nejen u českých fanoušků, ale také v Německu, Rakousku i dalších zemích.

Bankovky jsou navíc očíslované, některé tak budou mezi sběrateli ještě žádanější. Třeba eurobankovka s rokem Gottova roku narození (č. 1939).

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

SledujteMinistryně Schillerová představuje opětovné spuštění státních dluhopisů

Na tiskové konferenci představuje ministryně financí Alena Schillerová (ANO) opětovné spuštění Dluhopisu Republiky. Zúčastní se také ředitel odboru Řízení státního dluhu a finančního majetku Petr Pavelek.
před 11 mminutami

Inspekce varuje před mletým vepřovým se salmonelou, lidé ho mohou mít v mrazničce

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje před mletým vepřovým masem, které obsahovalo salmonelu. Podle údajů na balení maso pocházelo z Polska. V prodejní síti se už nenachází, mělo datum spotřeby do 17. dubna. Inspekce ale předpokládá, že by jej lidé mohli mít doma uložené v mrazničce.
před 42 mminutami

Soud pravomocně zamítl žalobu Parkanové kvůli nezákonnému stíhání v kauze CASA

Pražský městský soud ve čtvrtek pravomocně zamítl žalobu exministryně obrany Vlasty Parkanové, která žádala odškodné 8,5 milionu korun za dlouholeté nezákonné trestní stíhání v kauze armádních letounů CASA. Potvrdil tak loňské rozhodnutí obvodního soudu a zamítl odvolání bývalé političky. Ministerstvo spravedlnosti se Parkanové v minulosti omluvilo a zaplatilo jí 1,6 milionu.
10:22Aktualizovánopřed 1 hhodinou

NS: K organizaci živé produkce je nutný souhlas nositelů autorských práv

Nejvyšší soud vyložil rozhodnutí o tom, koho lze považovat za provozovatele živého provedení díla podle autorského zákona. Podle rozhodnutí musí mít faktický organizátor živé kulturní produkce souhlas nositelů autorských práv, jinak odpovídá za neoprávněné užití díla a je povinen vydat bezdůvodné obohacení. Rozhodnutí souvisí se sporem o produkci Divadla Járy Cimrmana a potvrzuje úspěch Filipa Smoljaka, jehož otec Ladislav je spoluautorem her.
před 3 hhodinami

VideoOdpovědné hospodaření není snadné, říká Činčila. Jsme v kleštích, míní Pařil

Poslanci ve středu na mimořádné schůzi jednali o návrhu zákona, který by výrazně uvolnil pravidla rozpočtové odpovědnosti; schvalovat by ho dle Taťány Malé (ANO) mohli v pátek. „Pravidla je za mě potřeba změnit, protože se jinak nehneme z místa,“ sdělil v Událostech, komentářích moderovaných Lukášem Dolanským místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Patrik Pařil (ANO). „Jsme v kleštích, které nás brzdí v tom, abychom mohli v budoucnu, nebo především v příštích letech, investovat a snažit se ekonomický růst ještě víc povznést,“ podotkl. Místopředseda téhož výboru Benjamin Činčila (KDU-ČSL) připustil, že pravidla jsou přísná, ale tak je to podle něj v pořádku. „Odpovědné hospodaření není nikdy snadné. (...) Snadné je rozvolnit pravidla a zadlužovat se do aleluja, ale to není odpovědné ani pro současnou generaci, a už vůbec ne pro ty budoucí,“ zdůraznil.
před 4 hhodinami

Víkend bude chladný. Hodně pršet má hlavně na východě Česka

Nadcházející víkend v Česku bude deštivý a chladný. Vydatně pršet bude zejména ve východní polovině země, a to především v neděli. Teplotní maxima budou mezi 11 až 17 stupni Celsia. Oteplení nad dvacet stupňů očekávají meteorologové až v příštím týdnu. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
před 5 hhodinami

Zdravotnické rukavice či kondomy zdražují. I kvůli situaci s Íránem

Ambulantní specialisté oslovení Českou televizí zaznamenali výrazné zvýšení cen jednorázových zdravotnických rukavic. Někteří evidují také méně dodaných kusů, než si objednali. Ceny jsou podle lékařů oproti začátku roku na dvojnásobku. Potíže přiznávají také některé z dodavatelských a distribučních firem. Stav dávají lékaři i firmy do souvislosti s aktuální geopolitickou situací a nižší dostupností některých materiálů.
před 5 hhodinami

Sudetoněmecké sdružení se během let proměnilo, usiluje o smíření

V Brně se tento měsíc uskuteční sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SdL), poprvé v Česku. Jeho konání vadí vládě ANO, SPD a Motoristů, která chce ve sněmovně prosadit usnesení vyzývající k jeho zrušení. Ze strany kritiků akce opět zaznívají kromě jiného obavy ze zrušení takzvaných Benešových dekretů a otevření majetkových otázek. SdL se ale majetkových nároků v průběhu let vzdalo a také dekrety jsou pro něj už jen okrajovým tématem.
před 6 hhodinami
Načítání...