V kauze nemocničních zakázek obvinila policie bývalého pražského radního a podnikatele

Policie obvinila další dva lidi v kauze pražských nemocničních zakázek. Podle zjištění České televize se stíhání nově týká i bývalého pražského radního za ČSSD Daniela Hodka a podnikatele s maltským pasem Miroslava Lekeše. Hodek potvrdil, že obvinění obdržel, ale považuje jej za neopodstatněné a podává proti němu stížnost. Kvůli údajnému ovlivňování zakázek pro nemocnice Na Bulovce a Na Františku je obviněno dalších čtrnáct lidi a pět firem.

Ústřední postavou kauzy je obviněný severočeský podnikatel Tomáš Horáček, který podle policie ovlivňoval přidělování zakázek v nemocnicích, za což měl požadovat úplatky. Počátkem roku byl obviněn také kvůli ovlivňování svědků z vazby.

Horáček začal s policií spolupracovat a ČT už dříve informovala, že mimo jiné na policii vypovídal o svém jednání s uchazečem o zakázku na stravování v Nemocnici Na Františku.

Horáček také tvrdí, že akci koordinoval další obviněný, lékař Martin Stříteský, a zejména tehdejší radní Prahy 1 Hodek. Mluvil také o tom, že důležitou roli v údajném korupčním systému měl také český podnikatel žijící na Maltě.

Vedle Horáčka obvinila policie například bývalou ředitelku Nemocnice Na Bulovce Andreu Vrbovskou, bývalého ředitele Nemocnice Na Františku Roberta Zelenáka, který kvůli obvinění rezignoval, a bývalého ředitele Nemocnice Na Bulovce Františka Nováka, jehož odvolal ministr zdravotnictví na začátku loňského července.