Nedaleko Zlína havaroval městský autobus, několik lidí je zraněno

Zlín - Krátce po šesté ranní se nedaleko Zlína převrátil přes silnici kloubový autobus městské hromadné dopravy. V autobuse cestovalo asi třicet cestujících. Silnice mezi Velíkovou a Zlínem je tam od 10:00 opět průjezdná, informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček. Havarovaný autobus musela vyprostit těžká technika.

Po havárii došlo k úniku provozních kapalin a olejů z motorové části autobusu. Uniklé látky do půdy blízkého pole byly postupně hasiči zlikvidovány za pomoci sorbentů.

Čtrnáct lidí bylo zraněno, z toho dva vážněji. Jeden člověk byl převezen do nemocnice s podezřením na poranění páteře a další se zlomeninou nohy. Celkem záchranná služba odvezla z místa nehody devět lidí. Uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Podle svědků jel řidič příliš rychle. Řidič ale tvrdí, že kloubový autobus se rozkýval sám od sebe a jeho zadní část se stala neovladatelnou. Dostal tak prý smyk a převrátil se na stranu kolmo přes vozovku, řekla Bartíková.

Soudní znalec již prověřil technický stav 14 let starého autobusu a policisté čekají na jeho posudek. Zatím podle mluvčí nevylučují ani technickou závadu vozu.

Krátce po šesté ranní se ve čtvrtek 3. ledna nedaleko Zlína převrátil přes silnici kloubový autobus městské hromadné dopravy.
Krátce po šesté ranní se ve čtvrtek 3. ledna nedaleko Zlína převrátil přes silnici kloubový autobus městské hromadné dopravy.
Více fotek
  • Krátce po šesté ranní se ve čtvrtek 3. ledna nedaleko Zlína převrátil přes silnici kloubový autobus městské hromadné dopravy. autor: HZS Zlínského kraje, zdroj: HZS Zlínského kraje http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/1/34/3357.jpg
  • Nedaleko Zlína se 3. ledna převrátil přes silnici kloubový autobus městské hromadné dopravy. autor: HZS Zlínského kraje, zdroj: HZS Zlínského kraje http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/1/34/3356.jpg
  • Krátce po šesté ranní se ve čtvrtek 3. ledna nedaleko Zlína převrátil přes silnici kloubový autobus městské hromadné dopravy. Čtrnáct lidí bylo zraněno, z toho dva vážněji. Jeden člověk byl převezen do nemocnice s podezřením na poranění páteře a další se zlomeninou nohy. autor: HZS Zlínského kraje, zdroj: HZS Zlínského kraje http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/1/34/3359.jpg