Tělo utonulého Čecha objevili bosenští potápěči

Sarajevo - Bosenští policejní potápěči nalezli v řece Neretvě v hercegovském Mostaru tělo mladého Čecha, který v neděli skočil do vody ze zdejšího Starého mostu. Uvedl to na svém webu bosenský list Dnevni avaz. Podle neoficiálních informací se mladík utopil po srdečním kolapsu. Mostarská policie řekla chorvatskému deníku Slobodna Dalmacija, že mladík pochází z Brna.

Podle očitých svědků ležel Čech po seskoku několik minut bez hnutí na hladině a pak klesl pod vodu. Několik lidí se ho neúspěšně pokusilo z řeky vytáhnout. Jeho tělo bylo nakonec nalezeno asi padesát metrů po proudu na levém břehu Neretvy. 

Skoky z mostu jsou v Mostaru tradicí
       
Mostarský most je častým místem skoků, tato zábava ale nezřídka končí tragicky. Most byl postaven v 16. století a je jednou z hlavních pamětihodností města. Za bosenské války byl v roce 1993 zničen, jeho obnova byla dokončena v roce 2004.
   
Jediný oblouk mostu se v nejvyšším bodě vypíná více než 20 metrů nad hladinu. Skoky z tohoto místa do řeky jsou sice nebezpečné, ale patří k místní tradici. Soutěže ve skocích se tu konají každé léto už od roku 1968.

Mostar na mapě
Zdroj: ČT24