Čech se s hořícím autem snažil vjet do policejní stanice v Sydney

Jednašedesátiletý Čech podle australských médií zapálil automobil a pokusil se s ním vjet do areálu policejní stanice na předměstí Sydney. Nakonec však uvízl ve vjezdu do policejních garáží. Motiv čtvrtečního činu dosud není jasný, místní úřady ale během pátku vyloučily souvislost s terorismem. Muž prý v minulosti trpěl psychickými problémy.

Útočník, který se podle britské zpravodajské stanice BBC jmenuje Peter Zhurawel, utrpěl vážné popáleniny. Policisté museli rozbít okna auta, aby ho vytáhli z hořícího vozu. Na místě zasahovali hasiči a vidět byli i pyrotechnici. „Je to zázrak, že nikdo další nebyl zraněn,“ pochválil zásahový tým Denis Clifford z policejního komisařství.

BBC s odvoláním na soudní dokumenty informovala, že Zhurawel měl v pátek předstoupit před soud kvůli sporu s příbuznými a podle sousedky byl tímto faktem rozrušen. Ve sporu podle ní jde o to, kdo se bude starat o devadesátiletou matku.

Napadená policejní stanice na západě Sydney v minulosti čelila hrozbám. Nedávno byla její bezpečnost vylepšena nákladem čtvrt milionu australských dolarů, například o neprůstřelná okna.