Zlínské trolejbusy se potřetí proměnily v pojízdné hudební kluby

Zlín - V netradiční hudební pódium se v podvečer proměnily zlínské trolejbusy. Cestující si v nich mohli vychutnat rozdílné hudební styly a žánry. Třetí ročník netradičního festivalu BusFest uzavřela afterparty ve zlínském klubu Golem. Mezi kapelami, které bavily cestující, nechyběli šumperští Genius Mess Poets nebo Bandaband. Na afterparty vystoupili  slovenští Smola a Hrušky nebo Xavier Baumaxa.

Letošní festival podpořil oficiální web i stránka na Facebooku. Manažer projektu Jakub Jan Kučera už předem avizoval účast oblíbené slovenské kapely Smola a Hrušky a také Genius Mess Poets. Festival tradičně nabídl multižánrovou nabídku.

Zatímco Slováci rozproudili Golem, šumperská skupina se postarala o hudební rozjezd v trolejbuse. Festival vznikl v roce 2009 pod taktovkou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci předmětu komunikační agentura. Tehdejší projektová manažerka Vendula Velísková se inspirovala v Německu, kde podobný festival viděla.

No comment: Busfest 2012 (zdroj: ČT24)

Myšlenka ve Zlíně zaujala a například hned při prvním ročníku do čtyř speciálně vypravených trolejbusů nasedlo na 350 lidí. Každé vozidlo bylo označeno plakátem festivalu, svítící tabule hlásaly jméno kapely, která v něm koncertuje.