Severští Lordi přivezli do Vizovic hororovou atmosféru

Vizovice - Po čtyřech dnech vrcholí ve Vizovicích na Zlínsku jedenáctý ročník festivalu Masters of Rock. Největší tuzemský svátek tvrdé hudby přilákal více než dvacet tisíc lidí. Mezi hudebními hosty se objevilo mnoho zahraničních kapel - třeba „strašidelná“ kapela Lordi, která do Vizovic přijela až z Finska.

V sobotu večer, krátce po západu slunce, vtrhly na pódium bytosti připomínající vlkodlaka, čerta anebo oživlou mumii. Finskou kapelu Lordi halí masky propracované do nejmenších detailů. Včetně očních čoček. Strašidelní seveřani nešetří na decibelech ani na pyrotechnice.

„Česká republika patří k zemím se zatraceně nejlepším publikem na celém světě. Opravdu. Vždyť jste to sami viděli,“ neskrýval nadšení po vystoupení zpěvák a frontman kapely, který si říká Mr. Lordi.

3 minuty
NO COMMENT: Hororový Masters of Rock ve Vizovicích
Zdroj: ČT24

Navzdory zjevnému nepohodlí neodložili členové kapely své typické masky ani při závěrečné autogramiádě. Jejich skutečnou civilní podobu neznají dokonce ani pořadatelé. „Přijedou namaskovaní do areálu a vlastně namaskovaní zase z areálu odjedou,“ řekl ředitel pořádající agentury Jiří Daron.

Svátek nejtvrdší hudby nabídl celkem 70 kapel z 15 zemí. Pro některé to bylo jediné letošní evropské vystoupení. 

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...