Masopust ve Kbelích

V sobotu 9. února se od 10 do 17 hodin v Praze Kbelích konal masopust. Dějištěm byl centrální park v MČ Praha 19 Kbely. Pořadatelem akce Kulturní a rodinné centrum Cobydup za podpory hl. města Prahy a MČ Praha 19.

Letos probíhal již třetí ročník Masopustu ve Kbelích. Příprava byla od rána v plném proudu.

Masopust ve Kbelích
Zdroj: ČT24/Petr Váňa

Masopust byl zahájen jeho symbolickým probuzením.

Masopust ve Kbelích
Zdroj: ČT24/Petr Váňa

Dopolední program zpestřilo vystoupení divadelní skupiny KRAB na chůdách. (Fotografie - viz výše.)

Na trhu, který probíhal v parku, byly pro návštěvníky ukázky řemesel s možností nakoupit výrobky chráněných dílen.

Masopust ve Kbelích
Zdroj: ČT24/Petr Váňa

Jedním z dobových originálů byl i tento soustruh s nožním pohonem. Pro dobu masopustu zde byly typické zabíjačkové speciality a další pochoutky.

Z masopustu ve Kbelích
Zdroj: ČT24/Petr Váňa

Pro děti byly připraveny atrakce, za pozornost stál mimo jiné tento ruční kolotoč.

Masopust ve Kbelích
Zdroj: ČT24/Petr Váňa

V pravé poledne proběhla soutěž o nejlepší buchtu a výherci byli odměněni.

Masopust ve Kbelích
Zdroj: ČT24/Petr Váňa

Dětská dílna je oblíbenou součástí většiny místních akcí, a tak nemohla chybět ani dnes.

Masopust ve Kbelích
Zdroj: ČT24/Petr Váňa

Sváťovo divadlo dětem připravilo pohádku O třech kůzlátkách a mělo nemalý úspěch.

Masopust ve Kbelích
Zdroj: ČT24/Petr Váňa

Místostarostka, paní Šestáková, předala Masopustovi klíče od Městské části  Prahy 19 a průvod zamířil ke svatební síni, před kterou se konala svatba Masopusta.

Po návratu průvodu do parku byly vyhlášeny nejlepší dospělé a dětské masky, výherci dostali zaslouženou odměnu.

Masopust ve Kbelích
Zdroj: ČT24/Petr Váňa

A na závěr nesmíme zapomenout poděkovat oběma skupinám, které nás během dne doprovázely hudbou.

Masopust ve Kbelích
Zdroj: ČT24/Petr Váňa

Petr Váňa, Kbely

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...