Kradl v bývalém cukrovaru radiátory, skončily ve sběrně

Sokolnice - Neznámý pachatel ukradl v bývalém cukrovaru v Sokolnicích téměř čtyřicet radiátorů. Na to, aby mu posloužily k zahřívání, je ale nepotřevobal. Část z nich totiž skončila v nedaleké sběrně barevných kovů. i když se podařilo zjistit, kdo tělesa do sběrny přivezl, nepodařilo se policii prokázat, že by byl zároveň pachatelem kráděže. Muž totiž tvrdil, že je anšel u cesty. A tak je jistý jen fakt, že majiteli prázdné budovy pivovaru vznikla škoda za víc než osmdesát tisíc korun.

Do budovy se přitom podle policistů musel několikrát vrátit. „V jedné z nich musel dokonce překonat sedmnáct sololitových dveří. Na místě odcizil více než dvacet funkčních radiátorů, hodilo se mu i dvanáct radiátorů poškozených,“ uvedl mluvčí policie Brno-venkov Bohumil Malášek.

Neukradl však pouze radiátory ale i několik elektromotorů, řadu kovových součástek, pračku či kovový stůl.

  • Zloděj ukradl litinové radiátory v bývalém cukrovaru v Sokolnicích autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/26/2541/254054.jpg
  • Zloděj ukradl radiátory v bývalém cukrovaru v Sokolnicích autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/26/2541/254055.jpg

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...