Extraliga byla velkým skokem, říká házenkářské překvapení Brna Hajčman

Brno – Házenkářské Královo Pole v létě posílila šestice hráčů, v nové sezóně se očekávaly skvělé výkony především od Jozefa Hantáka, Lukáše Weintritta či od Tomáše Perničky. Ve žlutočerném dresu se ale překvapivě nejvíce prosazuje Martin Hajčman. Nová střelecká kometa přestoupila do Brna z Nového Veselí a spolu s oporou Janem Hubáčkem Královo Pole gólově táhne. „Možná jsem měl začít dřív,“ říká s úsměvem pětadvacetiletý hráč.

Několik let zářil v první lize, kde hájil barvy Nového Veselí. V loňské sezóně se stal nejproduktivnějším hráčem druhé nejvyšší domácí soutěže, a svým výkonem si tak konečně řekl o pozvánku do extraligy. Pravou spojku si vyhlédlo Královo Pole a začlenilo ji do svého kádru. „Vůbec jsem nečekal, že se mi bude tak skvěle dařit. Do Brna jsme šel s tím, že budu sedět na lavičce a do hry se podívám tak v druhém poločase, až kluci nebudou moct,“ vysvětlil Hajčman.

Jenže pětadvacetiletý hráč překvapil kromě sebe i trenéry a hráče ostatních týmů. V devíti extraligových zápasech dokázal nastřílet jednapadesát branek a v tabulce extraligových střelců mu patří pátá příčka. „Zlomový byl pro mou formu asi zápas proti Jičínu, už od dorostu se mi proti nim daří, hrají tam stále ti stejní kluci,“ popsal klíčový okamžik letošní sezóny brněnský házenkář.

5 minut
Rozhovor s Martinem Hajčmanem
Zdroj: ČT24

V Brně je hráč Králova Pole spokojený, váží si především toho, jak ho spoluhráči přijali, a právě jejich podporu vidí jako nejdůležitější faktor toho, že se mu střelecky daří. „Na druhou stranu v utkáních dost ztrácím balóny, kluci mi občas říkají, že jsem takový ztrácíř. Radí mi, abych hrál v klidu, s rozvahou a nebyl na začátku zápasu tolik vyplašený,“ nešetřil vlastní kritikou Hajčman.

Brněnskou pravou spojku těší především výkony Králova Pole na domácí palubovce, kde zatím pokaždé plně bodovalo, zlepšit se ale jihomoravský tým musí ve výkonech na hřištích soupeře. „Takovým mentorem je pro mě rozhodně Michal Dostalík. Právě on byl u mého příchodu do Brna. Navíc je to výborný kamarád, setkáváme se s rodinami i mimo házenkářský svět,“ prozradil svůj vzor odchovanec Nového Veselí.

Důležitou roli hraje při házenkářských výkonech i rodina. „Mám šestiměsíčního syna, kterého se bojím brát do hlediště, aby neměl strach, ale přítelkyně je zarytou fanynkou házené. Ze syna chceme mít v budoucnu skvělého házenkáře,“ řekl gólový tahoun Brna.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...