AVÍZO: Tradiční fotbalová bašta v Rozsochách slaví šedesátiny

Letos tomu bude přesně 60 let, kdy klub TJ Rozsochy vstoupil na fotbalovou mapu a oslaví tak kulaté šedesáté výročí od svého založení. Klub byl založen v roce 1953 pány Josefem Přášilem a Josefem Juračkou pod názvem „TJ Sokol Rozsochy“. Od roku 1990 se objevuje pod novým názvem „TJ Rozsochy“. Klub má bohatou a slavnou historii.

Největší úspěchy přišly v páté dekádě klubu. V ní se Rozsochám  podařilo v sezoně 1995/1996 vyhrát Okresní přebor, po kterém postoupily do I.B třídy Jihomoravského kraje. Při reorganizaci krajů ČR, tedy vznikem nového kraje Vysočina, postoupil klub do I.A třídy KFS Vysočina.

Dnes A-tým bojuje v Okresním přeboru. Dorost postoupil v sezoně 1991/1992 do třídy dorostu, kterou hrál nepřetržitě šestnáct let. Ještě v sezoně 2010/2011 se stal vicemistrem Okresního přeboru dorostu Žďár n/S. V roce 1993 Rozsochy založily B-tým, který hraje okresní soutěž III. třídu. Žáci hrají Okresní přebor a v sezoně 2007/2008 získali druhé místo. V letošní sezoně v Rozsochách hraje svá utkání také mladší přípravka.

TJ Rozsochy organizuje několik svých akcí, například „Turnaj starých pánů“, „Memoriál Josefa Juračky“ a jiné sportovní aktivity. TJ Rozsochy se zároveň velkým dílem podílí na aktivním životě v obci, každoročně organizuje Sousedský bál, Pouťovou zábavu a především Tradiční masopustní ostatky, za které TJ Rozsochy obdržela druhé místo v soutěži Nositel tradice Bystřicka.

Dovolujeme si Vás všechny tedy pozvat na Oslavy 60 let od založení fotbalového klubu TJ Rozsochy, a to v sobotu 29. června 2012 od 12 hodin.

Program:

12:00 hod Rozsochy – Nedvědice (ml. přípravka)
14:00 hod Rozsochy – Věchnov (starší žáci)
15:00 hod Rozsochy – Nová Ves (staří páni)
17:00 hod Rozsochy A – Nová Ves A
18:30 hod volná zábava s kapelou

V průběhu celého odpoledne bude možnost občerstvení přímo na Stadionu TJ Rozsochy.
Srdečně zvou pořadatelé.

Vydáno pod