TÉMA

Malenovice

Nová parkovací místa nabídlo Brno. Budějovice je mají pod střechou, zájem o ně příliš není

Města v Česku, zejména pak velká sídliště, trápí nedostatek parkovacích míst. Například na brněnském sídlišti Starý Lískovec vznikla parkovací místa pro 250 aut, v dalších částech magistrát parkoviště chystá. Všude to však nepůjde, na někerých sídlištích totiž pro parkoviště není místo. V Českých Budějovicích zase vznikl nový parkovací dům, a to na dohled od centra města. Zájem je však spíš slabší. Centrum se tak náporu automobilů zatím nezbavilo. Řadu opatření teď chystá i Zlín, a to modré zóny a záchytná parkoviště.
12. 4. 2024|

Plány na novou zlínskou krajskou nemocnici definitivně končí

Zrušení investičního záměru Nové krajské Baťovy nemocnice v pondělí schválili zastupitelé Zlínského kraje. Pro bylo 26 ze 40 hlasujících zastupitelů. Šlo o formální ukončení záměru, který prosazoval dřívější hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Novou krajskou nemocnici chtěl postavit ve Zlíně-Malenovicích.
11. 12. 2023Aktualizováno11. 12. 2023, 14:07|

Dopravu ve Zlíně opět komplikují práce na silnici, tentokrát v Malenovicích

Silničáři začali v pondělí opravovat frekventovanou silnici I/49 mezi Otrokovicemi a Zlínem. Jde o část silnice ve směru do Zlína, od sjezdové rampy z dálnice D55 za nákupní centrum Centro Zlín. Práce v části Malenovice si vyžádaly omezení dopravy, kvůli němu se ráno tvořily až dvoukilometrové kolony, zpoždění bylo asi půl hodiny. Policie žádné problémy hlášené nemá, řekla její mluvčí Monika Kozumplíková.
21. 8. 2023|

Zlín ve čtvrtek zasáhlo slabé tornádo, potvrdili meteorologové

Odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) potvrdili, že Zlín ve čtvrtek odpoledne zasáhlo slabé tornádo. Podle předběžných odhadů urazilo asi dvanáct set metrů. Hasiči v souvislosti s průtrží mračen a silným větrem ve Zlíně vyjížděli pouze k poškozenému billboardu v místní části Malenovice.
16. 9. 2022Aktualizováno16. 9. 2022, 14:53|

Další překážka stavby nové zlínské nemocnice. Tendr napadl neúspěšný uchazeč

Soutěž na projekt nové krajské nemocnice ve Zlíně přezkoumá správní soud. Společnost JIKA-CZ, která se o zakázku neúspěšně ucházela, podala žalobu proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který soutěž schválil. Stavbu prosazoval dřívější hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL), krajské zastupitelstvo ji odsouhlasilo ještě před volbami, smlouvu s projektantem už ale Čunek nepodepsal. Zástupci nové krajské koalice hnutí ANO, Pirátů, ODS a ČSSD stavbu kritizují a chystají se projekt zrušit.
17. 12. 2020|

Končící hejtman Čunek podepsal smlouvu o nákupu pozemků. Pokud ji kraj nedodrží, zaplatí 40 milionů

Končící hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) po říjnových krajských volbách, v nichž lidovce těsně porazilo hnutí ANO, podepsal podle serveru Česká justice dvě smlouvy s pražskou developerskou společností CZ 5, která provozuje poblíž plánované krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích obchodní galerii a chce expandovat. Firma má podle serveru za pozemky zaplatit 61 milionů korun. Čunek řekl, že cena je 50,6 milionu korun a jde o smlouvu o smlouvě budoucí.
6. 11. 2020|

Volby ve Zlínském kraji mohou ovlivnit i osud nové krajské nemocnice

Zlínský kraj byl jedním z mála, které ve volbách v roce 2016 nezasáhla vlna vítězství ANO. Do vedení se postavila koalice vedená Jiřím Čunkem (KDU-ČSL), který se snaží prosadit kontroverzní plány na stavbu nové krajské nemocnice ve Zlíně. V končícím volebním období obyvatele kraje poznamenal zejména nepovedený start železniční revoluce nebo nedokončený systém integrované dopravy.
4. 9. 2020|

Volby mohou být referendem o zlínské nemocnici, uvedli zastupitelé. Chtějí, aby hejtman odložil podpis smlouvy

Dvě desítky zastupitelů Zlínského kraje vyzvaly hejtmana Jiřího Čunka (KDU-ČSL), aby nepodepisoval smlouvu s vybraným projektantem nové krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. Pod prohlášením jsou podepsáni nejen opoziční zastupitelé za ČSSD, KSČM, Svobodné a Soukromníky, ale i koaličního ANO, které už dříve mělo k projektu nemocnice výhrady.
1. 9. 2020|

Ze stávající zlínské nemocnice by mohla být nová čtvrť. Nejprve má ale vyrůst nemocnice nová

Odborná komise vybrala ze čtyř návrhů na budoucí využití areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně projekt brněnské kanceláře P.P. Architects. Kraj chce postavit novou nemocnici na druhé straně města ve Zlíně-Malenovicích, s městem proto řeší využití stávajícího nemocničního areálu.
14. 8. 2020|

Antimonopolní úřad se bude dál zabývat projektem zlínské nemocnice. Prověří námitky

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude nadále zabývat veřejnou zakázkou na projekt nové krajské nemocnice ve Zlíně. Antimonopolní úřad už dříve rozhodl o tom, že soutěž je v pořádku, nyní však obdržel rozklad proti prvostupňovému rozhodnutí. Informaci, kterou přinesl Český rozhlas Zlín, potvrdil mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Úřad by měl rozhodnout do tří měsíců.
5. 8. 2020|

Krajští zastupitelé odmítli stavbu nemocnice ve Zlíně za osm miliard. Čunek ji vzdát nechce

Zastupitelé Zlínského kraje neschválili investiční záměr pro stavbu nové krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích za osm miliard korun. Koalice byla rozdělená, pro stavbu bylo jen 21 zastupitelů z 41 přítomných, proti jich bylo osm, 12 se zdrželo. Hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) pro prosazení návrhu potřeboval 23 z celkového počtu 45 zastupitelů.
21. 6. 2019Aktualizováno21. 6. 2019, 13:59|

Zastupitelé chtějí další posudky na novou nemocnici ve Zlíně. Podle Čunka je výhodnější stavba na zelené louce

Zlínský kraj nechal zpracovat další posudky na projekt nové krajské nemocnice, která má vzniknout ve Zlíně-Malenovicích. Další posudky si vyžádali zastupitelé, kteří o nemocnici jednali už v dubnu, po několika hodinách debaty ale tento bod odložili. Hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) i nadále tvrdí, že výstavba na zelené louce by byla zhruba o dvě miliardy levnější než oprava stávající nemocnice. Stavba by navíc podle něj byla i zhruba o pět až šest let rychlejší než oprava původního nemocničního areálu.
28. 5. 2019|

Poděkuj horám úklidem. Do Beskyd vyrazilo pět tisíc dobrovolníků, aby je zbavili odpadků

Do lesů na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku ve středu vyrazilo přibližně pět tisíc dobrovolníků, kteří v Beskydech uklízeli v rámci akce Poděkuj horám. Naplnili bezmála 18 velkoobjemových kontejnerů na odpad. Loni se do akce zapojily více než tři tisícovky lidí.
8. 5. 2019Aktualizováno8. 5. 2019, 16:40|

Oprava hradu v Malenovicích se protahuje. Jeho brány se otevřou až v červnu

Zatímco většina hradů a zámků zahájila novou sezonu o Velikonocích, hrad ve Zlíně-Malenovicích zůstává veřejnosti uzavřený. Oproti původním předpokladům neskončila jeho zásadní rekonstrukce, která je největší v novodobé historii památky. Zlínský kraj dal muzeu, své příspěvkové organizaci, na opravu 21 milionů korun.
4. 4. 2018|