Krejčíř přesedlal do vězení s nejpřísnější ostrahou

Podnikatel Radovan Krejčíř si nově odpykává svůj trest v jihoafrické věznici s nejpřísnější ostrahou. Ze strany úřadů jde o reakci na jeho opakované pokusy o útěk z předešlého vězení. Krejčíř byl podle všeho umístěn do nápravného zařízení eBongweni, kde jsou nejnebezpečnější vězni v zemi.

Úřady zjistily, že se Krejčíř chystá k útěku, když v jeho cele v září údajně našly pistoli, náboje, elektrický paralyzér, pepřový sprej, nůž, deset mobilních telefonů a paměťové zařízení (USB flash disk). Akci provedla policie poté, co dostala upozornění na chystaný útěk.

„Krejčíř je jedním z těch vězňů, u kterých jsme považovali za potřebné, aby byli přestěhováni do nápravného zařízení s vyšší ostrahou. Takže byl přemístěn na základě soudního příkazu.“

Britta Rotmanová

Jihoafrická vězeňská služba

Krejčíř čeká na vynesení rozsudku o výši trestu v případu, kdy ho soud v Johannesburgu na konci srpna již shledal vinným z pokusu o vraždu, z únosu a pokusu o přechovávání narkotik. Vynesení výše trestu bylo několikrát odročeno, naposledy na únor příštího roku. Vězněný Čech čelí v JAR ještě dalším trestním procesům.