Do části olomouckého centra se vrátí tramvaje. Stále je ale omezí stavba mostu na Masarykově třídě

Na opravenou trať v centru Olomouce v sobotu po několikaměsíční pauze opět vyjedou tramvaje. Se začátkem víkendu tak ukončí provoz náhradní autobusová linka X. Kvůli stavbě mostu na Masarykově třídě ale tramvaje pojedou zatím pouze na Žižkovo náměstí a zpět.

Dál než na Žižkovo náměstí tramvaje zatím neprojedou
Zdroj: ČTK Autor: Luděk Peřina

Tramvajová linka číslo tři bude jezdit mezi zastávkami Trnkova a Žižkovo náměstí v pracovních dnech ve dvanáctiminutovém intervalu a ve dnech pracovního klidu jednou za 15 minut.

„Linka číslo pět bude vedena ve své trase v pracovní dny v intervalu 36 minut, ve dnech pracovního klidu nebude provozována. Jízdní řády ostatních tramvajových linek a celá organizace tramvajového provozu zůstávají beze změny,“ uvedla Krčová.

Náhradní autobusová doprava na lince X od soboty přestane jezdit. Naopak bude posílena autobusová linka číslo 13, která zajišťuje dopravní obslužnost škol a firem v okolí Žižkova náměstí. „Linka bude nadále provozována pouze v pracovních dnech,“ upozornila Krčová.

Výhybková úvrať v Masarykově ulici
Zdroj: ČTK
Autor: Luděk Peřina

Dočasnou konečnou zastávkou pro tramvaje jedoucí přes centrum města bude Žižkovo náměstí. Volný průjezd tramvají až k hlavnímu nádraží bude možný až v polovině roku 2022, kdy má být otevřen nový most na Masarykově třídě.

Rekonstrukce ulice 8. května byla zahájena na jaře. Dělníci tam opravili tramvajovou trať včetně trolejového vedení, vozovku, vjezdy, chodníky, veřejné osvětlení a také inženýrské sítě, a to v úseku od křižovatky ulic Pekařská, Zámečnická a Opletalova až po zaústění ulice do náměstí Národních hrdinů. Stavební práce na jaře zkomplikovala epidemie koronaviru, kvůli které byla oprava ulice pozastavena.