Bazén hotelu Thermal by se měl znovu naplnit vodou. Stát vybral firmu pro jeho provoz

Karlovarský státní hotel Thermal uzavře smlouvu se strategickým partnerem o rekonstrukci bazénového centra. Bazén opraví stát a provozovat ho bude společnost Saunia, s. r. o. Předpokládaná investice na rekonstrukci bazénu včetně přilehlého prostoru počítá s náklady ve výši 120 až 130 milionů korun.

„Odsouhlasili jsme smlouvu se strategickým partnerem na provozování venkovního bazénu hotelu Thermal. Cílem je vybudovat v SPA Hotelu Thermal špičkové relaxační centrum, které bude hotelovým hostům, návštěvníkům a obyvatelům města Karlovy Vary nabízet širokou škálu wellness služeb na nejvyšší úrovni odpovídající vysokým současným standardům,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Bazén je od roku 2015 kvůli havarijnímu stavu uzavřený.

Stát, kterému lázeňský hotel Thermal patří, nabídl bazén už v roce 2015 k prodeji, záměr ale později stáhnul. Před rokem hotel vyvěsil nabídku na pronájem bazénového centra a v posledních měsících vyjednával se dvěma zájemci. Vybraná společnost bude zároveň partnerem při rekonstrukci bazénového centra a má se také podílet na samotné přípravě projektové dokumentace.

„Ministerstvo financí počítá s využitím vřídelní vody ve venkovním bazénu, což představuje v českých poměrech zcela výjimečnou nabídku relaxace s unikátním výhledem na město Karlovy Vary,“ uvedla ministryně financí. Zároveň by podle ní měl být obnoven provoz přilehlé kavárny. Venkovní bazén bude doplněn o další vodní atrakce poskytující vyžití pro širokou veřejnost. Celková kapacita saunového a bazénového komplexu v jednom okamžiku má být 700 lidí a nabídne práci více než 50 zaměstnancům.

Video Události v kultuře
video

Kdy se Thermal dočká rekonstrukce?

Projekční práce budou zahájeny v nejbližších dnech. Stavební firma pověřená rekonstrukcí bazénového a saunového komplexu vzejde z veřejného výběrového řízení. Předpokládaná investice na rekonstrukci bazénu včetně přilehlého prostoru počítá s náklady 120 až 130 milionů korun, vyplývá ze zprávy ministerstva financí. 

Vybudování bazénového a saunového komplexu ve SPA Hotelu Thermal je součástí celkové rekonstrukce. V první etapě se začnou rekonstruovat vnitřní rozvody inženýrských sítí. Projekční práce budou zahájeny v nejbližších dnech a následně má začít i samotná rekonstrukce.