Nejhorší výmol roku "obhájila" pražská ulice U Seřadiště

Výmol roku patří i letos ulici U Seřadiště v Praze 10. V hlasování řidičů o největší výtluky na silnicích v celé České republice získala neslavné prvenství stejně jako v loňském roce. Silnice bývala dříve nejrychlejší spojkou městských částí Michle a Vršovice.

Výmoly v ulici U Seřadiště v Praze 10
Zdroj: ČTK Autor: Michal Krumphanzl

V anketě rozhodovali řidiči prostřednictvím mobilních aplikací a portálu Výmoly.cz. Jednotlivé výtluky celkem posbíraly přes 91 tisíc hlasů. Stížnosti řidičů pak putují on-line ke správcům konkrétních silnic.

„Hlavní město Praha si po roce odnáší anticenu za nejhorší výmol v republice. Současně je potřeba zdůraznit, že je zároveň nejaktivnějším krajem v opravách nahlášených výtluků. Ulici U Seřadiště navíc dlouhodobě provázejí majetkoprávní spory. Alespoň provizorně se úsek podařilo opravit, což je výrazný posun proti loňskému roku.“

Petr Čaník

Výmoly.cz
/*json*/{"map":{"lat":50.06316072540566,"lng":14.458671668647733,"zoom":14,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.063172427539385,"lng":14.458941221237183,"type":"1","description":"U Seřadiště"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Hned dvakrát se do první sedmičky dostaly silnice na Třebíčsku. Druhé místo v anketě patří silnici v Okřešicích na Třebíčsku, která anketu vyhrála v roce 2012, čtvrté potom silnici v Jemnici. Mezi ně se vešla ulice Těšínská v Opavě. Páté místo obsadila silnice v Hospozíně na Kladensku. Celkem pět ze sedmi nejhorších výmolů bylo už kompletně nebo provizorně opraveno.

Video Události - Anketa o největší výmol
video

UDÁLOSTI: Vršovice mají nejhorší výmol

Kraje dostanou na opravu silnic 4,4 miliardy korun

„Na dopravní bezpečnost má vliv nejen chování řidičů, ale i stav silnic. Rozhodli jsme se proto letos pomáhat s opravami silnic nižších tříd a uvolnili jsme krajům 4,4 miliardy korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Kraje si samy vybírají, na které úseky peníze použijí. A veřejnost krajům pomáhá volbou vhodných úseků, například prostřednictvím tipů z webu Výmoly.cz,“ uvedl k anketě ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Za pět let trvání projektu nahlásili řidiči už 5335 výtluků, z toho je opravená necelá polovina. Letos upozornili řidiči na téměř 1200 výtluků, opravit se stihlo pouze 187, do konce roku by to měla být ale až polovina.