CME, která vlastní televizi Nova, zvýšila zisk. V Česku ale klesl

Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v Česku vlastní televizi Nova a další stanice, v pololetí zvýšila provozní zisk OIBDA o 18 procent na 70,7 milionu dolarů (1,7 miliardy korun). V České republice ale zisk OIBDA klesl, a to o šest procent na 33,2 milionu dolarů (815 milionů korun), uvedla firma v tiskové zprávě.

Zisk za druhé čtvrtletí byl pak vyšší, než činily odhady analytiků. OIBDA je provozní zisk před odpisy a amortizací. Dosažený výsledek nebere v úvahu výkyvy směnných kurzů. Celkové výnosy v pololetí vzrostly o více než tři procenta na 304,2 milionu dolarů (7,5 miliardy korun). V České republice se výnosy zvýšily jen o necelé procento na 89,5 milionu dolarů.

V samotném druhém čtvrtletí zisk OIBDA vzrostl o 12 procent na 53,6 milionu dolarů (1,32 miliardy korun). To je lepší výsledek, než čekali analytici, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali na 49,2 milionu USD (1,21 miliardy korun). 

„Během druhého čtvrtletí jsme si udrželi vedoucí pozici ve sledovanosti ve všech šesti zemích. Nadále jsme investovali do naší lokální produkce, která je populární u našich diváků, a zároveň jsme snížili celkové náklady, abychom dosáhli co nejvyšší ziskovosti,“ poznamenal jeden ze dvou generálních ředitelů CME Christoph Mainusch.

Analytik Komerční banky Miroslav Frayer řekl, že výše čisté ztráty se negativně promítne v celoročních odhadech. „A to zejména z titulu horšího finančního výsledku. Naopak provozní ukazatele bychom mohli díky lepšímu vývoji marží mírně vylepšit. Vedení firmy je pro zbytek letošního roku optimistické ohledně pokračování růstu a snižování zadlužení. Letošní OIBDA očekáváme okolo 145 milionů dolarů, což odpovídá i očekávání managementu,“ popsal. 

Hlavním akcionářem CME je americká mediální skupina Time Warner. Součástí CME je společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle České republiky provozuje televize i na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

Vydáno pod