Škoda odhalila novou tvář vozů Octavia RS a Scout

Mladá Boleslav - Mladoboleslavská Škoda Auto začne v nejbližších týdnech vyrábět novou verzi sportovně laděného modelu Octavia RS a to i v provedení kombi. Faceliftu se dočká také Škoda Octavia kombi Scout. Oba modely nabídnou kromě designových změn také technologické novinky, mezi něž patří například senzor kvality vzduchu pro klimatizaci Climatronic nebo nové prvky světelné techniky, uvedl mluvčí formy Evžen Krauskopf.

Výroba všech tří modelů začne v posledním květnovém týdnu v mladoboleslavském závodě. Podle Krauskopha nejsou ještě definitivně stanoveny ceny a s jejich zveřejněním se počítá v nejbližší době. Světová výstavní premiéra nových modelů se uskuteční na autosalonu v Brně, který začíná 5. června.

Omlazená Škoda Octavia RS zaujme nově tvarovanou maskou chladiče s logem RS a výraznými světlomety. Ty mohou být poprvé ve verzi RS osazeny xenonovými výbojkami s natáčecím modulem. Inovovaný nárazník s širším a výraznějším nasávacím otvorem nabídne další dvě novinky. Mimo mlhových světlometů s Corner funkcí jsou pro modely Octavia RS k dispozici i LED světla pro denní svícení. Atraktivnější tvar dostaly také sdružené kryty zadních svítilen. K dispozici je nově metalická barva Anthracite a 18" kola Neptune. Sportovní podvozek je snížený na 127 mm, snížila se i hmotnost vozu (o 20 kg u benzinové a o 15 kg u naftové verze) a hodnota koeficientu odporu vzduchu. Zvýšila se maximální rychlost a zlepšily se také hodnoty pružnosti a zrychlení.

Faceliftovaná Octavia Scout bude mít také přepracovanou masku chladiče lemovanou výraznými světlomety. Terénní vzhled vozu podtrhne masivní přední nárazník s mlhovými světlomety s Corner funkcí. Ochranné prvky karoserie doplňuje nová metalická barva Rosso Brunello.

Oba modely budou dodávány ve dvou motorových verzích. Octavii RS bude pohánět v benzinové variantě dvoulitrový motor TSI/147 kW a v naftové verzi dvoulitr TDI CR/125 kW. Scout dostane benzinový motor 1,8 TSI/118 kW a naftovou verzi 2,0 TDI PD DPF/103 kW.

Stávající verze Octavie RS se prodává od roku 2000 a rozhodlo se pro ní přes 60 000 řidičů, z nichž asi 70 procent jezdí ve verzi kombi. Octavii Scout si dosud pořídilo asi 22 000 lidí.

Největší česká automobilka již letos premiérově představila lehký terénní vůz Škoda Yetti, který by se měl začít prodávat přibližně do poloviny roku. Na letošek je pak ohlášená ještě další novinka, kterou má být kombi verze Škody Superb.