V bývalé nemocnici budou luxusní byty pro seniory

Ostrava - Nadstandardní byty pro seniory chce v bývalé nemocnici v Ostravě-Petřkovicích postavit Beskydské rehabilitační centrum. Tím by ale porušilo závazek, že v areálu bude 10 let nestátní zdravotnické zařízení. I díky němu firma před lety získala objekty za korunu. Ostravští radní ji vyzvali, aby slib dodržela, jinak přijdou sankce. Chyba ve smlouvě jí ale velkou šanci nedává.

Nejprve měla chátrající areál oživit lůžka následné péče. Jenže z toho sešlo kvůli změnám ve zdravotnictví. V roce 2004 vzbudil nadšení projekt Centra pro válečné veterány. I ten ale spadl ze stolu. Beskydské rehabilitační centrum se na projektu nedohodlo s ministerstvem.

Firma nyní navrhla nové řešení. V bývalé nemocnici chce vybudovat nadstandardní byty pro seniory, kteří by za takové bydlení měli zaplatit i dvacet tisíc korun. Městu se to ale nelíbí a žádá firmu, aby dodržela závazek, ve kterém slíbila, že 10 let bude v bývalé nemocnici nestátní zdravotnické zařízení. Tento závazek je ale podle ředitele Beskydského rehabilitačního centra Milana Bajgara nedodržitelný.

Pokud v těchto místech skutečně vyrostou nové byty, přijde výstavba na 200 milionů korun. Hotové by podle plánu měly být do roku 2009.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...