Teprve čtrnáctiletý útočník bodl staršího hocha

Uherský Brod - Čtrnáctiletý hoch pobodal ve čtvrtek ráno v Uherském Brodě osmnáctiletého mladíka. Osm centimetrů hluboká rána v levém boku nezasáhla žádný důležitý orgán, napadený tak vyvázl bez vážnějších zranění. Útočníkovi vzhledem k jeho nízkému věku nehrozí vězení, není trestně odpovědný. Protiprávní skutek se ale projedná před soudem, který ukládá nezletilým pachatelům výchovná opatření.

Oba mladíci se střetli na chodníku cestou do školy. „Potkali se už dříve několikrát a proběhly mezi nimi různé slovní narážky. Čtrnáctiletý chlapec měl ve čtvrtek ráno opět provokovat osmnáctiletého mladíka. Ten už neudržel nervy na uzdě, chytil chlapce za rameno a shodil ho na zem. Když se mladší hoch zvedal ze země, vytáhl z kapsy nůž a dvakrát bodl osmnáctiletého mladíka do levého boku,“ popsal mluvčí policie Aleš Mergental. Pobodaný pak došel do školy a učitelé ho odvezli na ošetření.

Zranění nebylo přes hlubokou ránu vážné, takže napadeného hocha lékaři záhy propustili. Policistům pak popsal útočníka, jehož znal jen od vidění. Hlídka si útočníka odvezla ze školní lavice k výslechu, kde přiznal, že po konfliktu se starším mladíkem opravdu vytáhl nůž a dvakrát jej bodnul do boku. Podle zákona je takový skutek posuzován jako pokus o těžké ublížení na zdraví a hrozí za něj tři až deset let vězení. Čtrnáctiletý pachatel se však cesty za mříže obávat nemusí díky svému nízkému věku.