Hodonínští kriminalisté objevili další varnu pervitinu

Hodonínsko - Laboratoř na výrobu pervitinu zlikvidovali koncem minulého týdne policisté v Nechvalíně na Hodonínsku. Z výsledků vyšetřování vyplývá, že se v ní za uplynulé dva měsíce vyrobilo 60 gramů tvrdé drogy v hodnotě 100 tisíc korun. Trojice obviněných teď čeká ve vazbě, soud je může poslat za mříže až na deset let.

V Nechvalíně nedaleko Kyjova zlikvidovali kriminalisté minulý čtvrtek další varnu pervitinu. V tom samém domě přitom ze stejného důvodu úspěšně zasahovali už před pěti lety. „Když jsme přijeli na místo, uvnitř čekal houf lidí, kteří zrovna čekali na čerstvou dávku. Do konce výroby pervitinu zbývalo asi pět minut,“ popsal člen toxi týmu, který si přál zůstat v anonymitě.

Jednotka na místě zadržela asi šest gramů návykové látky. „Za dva měsíce mohli stihnout vyrobit desítky gramů drogy,“ doplnil zasahující policista.

Člen toxitýmu popisuje zásah (zdroj: ČT24)

Na Hodonínsku je největší koncentrace výrobců drog

Podle kriminalistů je právě v okolí Kyjova, Hodonína a Veselí nad Moravou v současnosti asi největší koncentrace drogově závislých i dealerů pervitinu. Vysvětlují to blízkostí slovenských hranic, odkud výrobci nejčastěji dovážejí léčiva, ze kterých se pervitin vaří.

Nechvalická laboratoř je důkazem  dalšího trendu - výrobci drog se v poslední době začali stahovat spíše do menších měst.

Drogu v domě vyráběl sedmatřicetiletý muž, výrobu v rodinném domě mu umožňovala jeho devětadvacetiletá majitelka, která se na výrobě rovněž aktivně podílela. Je matkou teprve dvouletého dítěte, které museli převzít sociální pracovníci. Hrozí, že skončí v dětském domově. Otec o dítě pečovat nemůže, protože si sám odpykává čtyřletý trest také za výrobu drog.

V dalším domě v blízkých Lovčicích pak policie zadržela jednatřicetiletého muže, který měl podle vyšetřovatelů drogy vyrobené v Nechvalíně distribuovat mezi další narkomany.

„Dvojici z Nechvalína hrozí desetileté vězení, jejich distributorovi z Lovčic až pět let za mřížemi,“ potvrdil mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník. Ostatní zadržené narkomany policisté pouze vyslechli a propustili na svobodu, protože se na výrobě a další distribuci drogy nepodíleli.

Vydáno pod