AVÍZO: Tradiční Rozsošské hody

I v letošním roce se v Rozsochách uskuteční tradiční krojované havelské hody. V neděli 16. října 2011 po ranní bohoslužbě vyrazí krojovaná chasa do všech místních častí – Albrechtic, Kundratic, Vojetína a Rozsochy, aby všechny pozvala na náves pod máj, kam dorazí něco kolem půl čtvrté odpoledne slavnostní průvod. V němž ani letos nebude chybět beran či kati a hlavně nebude chybět ctihodný soud.

„I v letošním roce nebude chybět spravedlivý soud s beranem, kterému přišijeme všechny  vaše povedené i nepovedené kousky, po té co spravedlnosti uděláme zadost se přesuneme do místní Orlovny, kde se ještě s Vámi všemi určitě dobře pobavíme.“

Pokud chcete vidět pravou krojovanou slávu na vlastní oči, tak se přijeďte podívat a zároveň poslechnout si, co za Vás zase ten beran provedl, jak dopadne rozsudek. Věřte, že se necháte strhnout do víru dění tradice.

Od 15:30 hod průvod od Blažejovic k máji.

Josef Střešňák

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...