TÉMA

Unimex Group

Spor o pozemky ve zlínské části Malenovice je u konce. Kraj se dohodl s Unimex group
Zastupitelé Zlínského kraje schválili ve sporu o pozemek ve Zlíně-Malenovicích dohodu o narovnání se společností Unimex Group. Kraj na základě ní zůstane vlastníkem pozemku, který od firmy koupil v květnu 2020. Nemusí jej navíc využít výhradně pro výstavbu nové nemocnice, jak stanovila kupní smlouva uzavřená předchozím vedením kraje. Kraj na základě uzavřené dohody zaplatí firmě deset milionů korun, řekl novinářům hejtman Radim Holiš (ANO). Pro hlasovalo 27 ze 41 zastupitelů, kteří se jednání zúčastnili.
11. 9. 2023Aktualizováno11. 9. 2023, 12:31|
Zlínský kraj a Unimex Group se ve sporu o pozemek chtějí dohodnout mimosoudně
Zlínský okresní soud vyhověl návrhu Zlínského kraje a společnosti Unimex Group a plánované jednání ve sporu o pozemek odročil. Řekl to mluvčí soudu Petr Prokopius. Soud se sporem kraje a Unimex Group o vlastnictví pozemku ve Zlíně-Malenovicích, kde dřívější vedení kraje plánovalo výstavbu nemocnice, měl původně začít zabývat ve čtvrtek. Hejtman Radim Holiš (ANO) v úterý uvedl, že se region se společností chtějí dohodnout mimosoudně.
23. 11. 2022|
Nová nemocnice ve Zlíně za osm miliard se odkládá. Peníze půjdou do dosavadního areálu
Zastupitelé Zlínského kraje schválili prodloužení investičního záměru na nemocnici ve Zlíně-Malenovicích do roku 2040. Podle hejtmana Radima Holiše (ANO) není reálné, aby kraj měl v příštích deseti letech peníze na její výstavbu. Prodloužení záměru umožní čerpat peníze vyčleněné na stavbu na jiné projekty. Kraj se také vyhne hrozící pokutě za nesprávné využití pozemků, které pro plánovanou nemocnici koupilo minulé vedení kraje.
13. 9. 2021|
Letiště Praha čeká návrat na předkrizovou úroveň do roku 2026. Letový provoz to bude mít těžší
Letiště Praha by se mohlo dostat na předkrizovou úroveň kolem roku 2025 či 2026, odhadl v pořadu Byznys ČT24 předseda představenstva Jiří Pos. Prognózy ukazují, že v té době se mohou počty odbavených cestujících vrátit na čísla z roku 2019. „Ale to všechno za předpokladu, že nebudou přetrvávat ochranná opatření a omezení volného pohybu osob, zejména ze třetích zemí mimo EU,“ dodal.
3. 9. 2021|
Krach ČSA by stát vyšel na 1,2 miliardy korun, hájí pomoc aerolinkám Hamáček
V případě, že by České aerolinie (ČSA) zkrachovaly, stát by na dávkách a podpoře vyplatil zhruba 1,2 miliardy korun. Před pondělním jednáním vlády, na němž se o situaci kolem ČSA nakonec nejednalo, to řekl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Přijde mu proto logická zvažovaná státní záruka pro leteckou společnost Smartwings. Ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) v sobotu uvedl, že výše záruky by měla být mezi 500 a 900 miliony korun, sám by preferoval 800 milionů.
15. 6. 2020Aktualizováno15. 6. 2020, 18:00|
Stát se vloží do boje o záchranu aerolinek Smartwings. Mohou dostat záruku až 900 milionů
Stát jedná s leteckou společností Smartwings o záruce 500 až 900 milionů korun za její úvěry, které jí mají pomoci překonat dopady zastavení provozu kvůli pandemii koronaviru. Podmínkou je přejmenování firmy na ČSA (České aerolinie) a udržení dvou a půl tisíc zaměstnanců. Vlastníci společnosti, která ČSA ovládá, jsou do aerolinek připraveni vložit 1,6 miliardy korun.
13. 6. 2020|
Schillerová i Havlíček jsou připraveni jednat o vstupu státu do Smartwings
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) ani ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) se nebrání odkupu čínského podílu ve skupině Smartwings, do níž patří i České aerolinie (ČSA). Řekli to v úterý pro Českou televizi.
5. 5. 2020Aktualizováno5. 5. 2020, 21:43|
Události komentáře
Šéf Smartwings: CITIC jako akcionář má pro nás nulovou hodnotu. Nekomunikuje, neřeší problémy
Certifikační proces, kterým v současnosti prochází odstavený model amerického letadla Boeing 737 MAX, promění tento stroj v jedno z nejbezpečnějších letadel na světě. Myslí si to generální ředitel Smartwings Roman Vik, jehož aerolinky musely hned sedm těchto strojů kvůli jejich softwarové chybě a zákazu odstavit. V Událostech, komentářích s ním vedl rozhovor Jakub Železný.
8. 8. 2019|
Čínská CEFC se stáhla z cestovní kanceláře Canaria Travel
Čínská skupina CEFC se zbavila svého 49,99procentního podílu v cestovní kanceláři Canaria Travel, který loni v říjnu koupila od společností Unimex Group a EH Group. Vyplývá to z údajů zveřejněných v obchodním rejstříku, kde již čínská firma jako společník nefiguruje. Těmi jsou nyní TO-Servis a nově Unimex Group. O změně informoval deník E15.
18. 7. 2018|