TÉMA

Rodinné domy

Byty a domy stály v prosinci více než o rok dříve, i když se prodávaly mnohem hůře
Ceny bytů loni příliš neklesaly. Koncem roku byly naopak stále vyšší než na konci roku 2021, i když alespoň ceny starších bytů již klesly oproti vrcholu, který nastal loni v létě. Jen malé změny v cenách kontrastují s výrazným propadem poptávky – aktivita na realitním trhu se loni snížila o polovinu. Nových bytů se prodalo o 57 procent méně než v předchozím roce, starých bytů o 51 procent méně a rodinných domů o 49 procent méně, uvedla Česká bankovní asociace.
22. 2. 2023|
Lidé ve Žďáru nad Sázavou kempují před radnicí. Město slíbilo prodat parcely těm nejrychlejším
Už tři dny kempuje na dvacet lidí před radnicí ve Žďáru nad Sázavou. Důvodem je 27 parcel na rodinné domy, které město prodá za zvýhodněnou cenu těm nejrychlejším. Čekající si sepsali vlastní pravidla a ta dodržují. Město bude jimi vytvořený pořadník akceptovat. Zájemci ale musejí na místě vydržet do pondělí, v sedm ráno se rezervace začnou zapisovat.
7. 9. 2022|
30 let zpět: Český materiál na domy pro sovětské vojáky
Když se v roce 1990 jednalo s příslušníky Sovětské armády o odchodu z Československa, Sověti argumentovali mimo jiné tím, že pro všechny vojáky nemají ve své vlasti dostatek ubytovacích kapacit. Poslední jednotky Sovětské armády odjely z ČSFR v červnu 1991. A necelý rok poté česká firma Ekotrend vypravila konvoj s materiálem na stavbu rodinných domů pro sovětské důstojníky. Čechům za to na místě osobně poděkoval ruský velvyslanec Alexander Lebeděv.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.
23. 3. 2022|Archiv ČT
Hrubá síla a rychlost, na to sází podle policie čím dál víc zlodějů
Každých pětadvacet minut dojde k jednomu vloupání. Podle policie jde někdy zloděj najisto, třeba když oběť sdílí na sociální síti fotografie z dovolené. Jindy rozhodne náhoda podle toho, jaký cíl vyhodnotí zloděj jako nejsnazší. Teď ale podle policie převládají rychlé akce. Od těch může zloděje odradit dobré zabezpečení.
17. 1. 2020|