TÉMA

Kralupy nad Vltavou

Nepoužívané stezky i budování nouzových stanovišť. Dobrovolníci vyráží opravovat turistické stezky

S dřívějším příchodem jara startují dobrovolnické akce na opravu turistických stezek. V rámci projektu Stezky z lásky budou tuto sobotu dobrovolníci spravovat Nelahozeveskou zámeckou stezku. Projekt organizuje Klub českých turistů (KČT). V loňském roce se díky práci dobrovolníků podařilo opravit dvacet sedm kilometrů tras. Dobrovolníci se letos zaměří na obnovení nepoužívaných historických stezek nebo na budování nouzových tábořišť.
16. 3. 2024|

Orlen zažívá otřesy. Odvolaného šéfa podezírají ze zneužití pravomocí

Ve vedení polského petrochemického gigantu Orlen dochází k otřesům, z čela firmy byl předčasně odvolán Daniel Obajtek. Dlouholetý manažer šel podle kritiků v Polsku na ruku bývalé konzervativní vládě strany Právo a spravedlnost. Nový kabinet ho nyní podezírá ze zneužití pravomocí a korupce, a proto proti němu spustil vyšetřování.
5. 2. 2024|

V Kralupech nad Vltavou vzplála ubytovna, sedm lidí je zraněných, dva vážně

Hasiči ve středu vyjeli k požáru ubytovny v Kralupech nad Vltavou v Bořivojově ulici. Záchranáři ošetřili podle dostupných informací celkem sedm lidí, většinu na místě. Všichni zranění byli při vědomí. Dvě pacientky přepravily posádky do barokomory, jednu ženu letecky. Všichni jsou z budovy evakuováni, sdělila kolem půl druhé odpoledne mluvčí záchranné služby Monika Nováková. Hasiči před 15. hodinou oznámili, že se požár podařilo zlikvidovat, jeho příčinu a výši škody zjišťuje vyšetřovatel.
10. 1. 2024Aktualizováno10. 1. 2024, 19:55|

Škody po nočních bouřkách doznívají hlavně na železnici. Z Prahy do Kralup se stále jezdí jednokolejně

Velké potíže ve středu přetrvaly ještě dlouho poté, co z Česka odešly prudké noční bouřky, a to hlavně na železnici. Skončila již úplná výluka na trati mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou, která ovlivňovala dopravu na severovýchodě Čech i mezistátní provoz na lince Praha–Berlín. Hasiči v noci a nad ránem zasahovali na desítkách míst, stromy padaly nejen na tratě, ale i na silnice, domy či zaparkovaná auta. Počasí se zklidnilo již v noci, žádné bouřky nyní nejsou a přes den ani nemají být.
4. 10. 2023Aktualizováno4. 10. 2023, 19:22|

Porucha trakčního vedení komplikuje u Prahy provoz vlaků

Porucha trakčního vedení komplikuje u Prahy provoz více než stovky vlaků včetně mezinárodních spojů. Několik osobních vlaků na trati Praha – Kralupy nad Vltavou vůbec nevyjelo. Porucha nastala ve čtvrtek pozdě večer v úseku Libčice nad Vltavou – Roztoky u Prahy. V noci na pátek byl sice obnoven provoz po jedné koleji, vlaky ale stále nabírají zpoždění. Na svém webu o tom informovaly České dráhy (ČD) a Pražská integrovaná doprava (PID). Oprava bude pravděpodobně trvat až do soboty.
14. 7. 2023Aktualizováno14. 7. 2023, 20:16|

České železnice se chystají na letní změny. Dopravci i Správa železnic doporučují zvýšenou pozornost

Na českých železnicích se v tomto týdnu očekává velké množství změn. Na drahách začíná i končí hned několik výluk, Správa železnic proto žádá cestující o trpělivost při možných zpožděních a dalších komplikacích. Upozorňuje také na větší pozornost vůči jízdním řádům.
26. 6. 2023|

České úřady obstavily ruskému oligarchovi vilu za desítky milionů

Stát obstavil další majetek oligarchy napojeného na Putinův režim. Konkrétně jde o vilu sankcionovaného miliardáře Andreje Kozicyna. Podnikatel ještě po začátku ruské invaze vlastnil elektrotechnický podnik v Kralupech nad Vltavou nebo firmu na výrobu letadel v Kunovicích.
8. 6. 2023|

Správa železnic chce elektrifikovat další tratě. Slibovaná úspora emisí ale vyvolává otázky

Správa železnic chce po dvaceti letech opět začít více elektrifikovat svoje tratě. Chystá projekt na první tři tratě, které by se mohly dočkat trolejí, a to bez dalších velkých investic. Slibuje si od toho úsporu emisí a lepší podmínky pro dopravce, i přes to, že bez dostatečného provozu to může být spíše naopak.
3. 6. 2023|

Vlak na Mělnicku usmrtil ženu, provoz mezi Kralupy a Prahou stál několik hodin

V Dolanech nad Vltavou na Mělnicku v úterý odpoledne srazil vlak ženu, nehodu nepřežila. Provoz na trati vedoucí do Německa byl mezi Kralupy nad Vltavou a Libčicemi nad Vltavou více než čtyři hodiny zastaven, mezi Prahou-Holešovicemi a Kralupy jezdily kyvadlově autobusy. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, informovala jejich mluvčí Michaela Richterová. Podle mluvčího Správy železnic Pavla Tesaře se provoz podařilo obnovit před 19:30.
21. 3. 2023Aktualizováno21. 3. 2023, 20:18|

Požár v areálu kovošrotu v Kralupech je po týdnu zlikvidovaný, místo si převzal majitel

Požár plastového odpadu v areálu kralupského kovošrotu je po týdnu zlikvidovaný. Místo si převzal majitel, musí na něj povinně dohlížet. Hasiči zásah ukončili. Dál pokračuje vyšetřování příčiny požáru.
12. 7. 2022|

Požár v areálu kralupského kovošrotu je pod kontrolou, zásah hasičů pokračuje

Požár plastového odpadu v areálu kovošrotu v Kralupech nad Vltavou, který vypukl v úterý, je zhruba po čtyřiceti hodinách pod kontrolou. Hasiči ho dohašují. Vyšetřování příčiny požáru bude pokračovat až po úplné likvidaci ohně.
7. 7. 2022|

Požár v Kralupech se nedaří zlikvidovat, hasiči s ním budou bojovat i ve čtvrtek

V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku hasiči celou středu pokračovali v likvidaci rozsáhlého požáru plastového odpadu v areálu kovošrotu. Hořet začalo v úterý před 17:00, byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu, který stále trvá. Kolem středeční 19. hodiny na místě zasahovalo zhruba 25 jednotek hasičů, ve čtvrtek budou pokračovat, řekl mluvčí krajských hasičů Tomáš Bakalář. Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové zřejmě požár nezpůsobí finanční škodu, protože jde o odpad. Jeden z hasičů utrpěl lehčí poranění.
6. 7. 2022Aktualizováno6. 7. 2022, 20:30|

V Kralupech nad Vltavou vzplál plastový odpad, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

Na okraji Kralup nad Vltavou na Mělnicku vzplál v úterý odpoledne v areálu kovošrotu plastový odpad. Byl vyhlášen zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu. U požáru zasahovalo po 20. hodině 28 jednotek hasičů, řekl jejich mluvčí Tomáš Bakalář. Kolem 22. hodiny bylo na místě jednotek 30 a také speciální technika. Hašení nejspíš potrvá celou noc. Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové zřejmě požár nezpůsobí finanční škodu, protože jde o odpad.
5. 7. 2022Aktualizováno5. 7. 2022, 22:16|

Slovensko a Maďarsko odmítají unijní embargo na ruskou ropu. Nemají za ni náhradu

Zástupci Slovenska a Maďarska v úterý uvedli, že jejich země nepodpoří energetické sankce, které proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu připravuje Evropská unie. Evropská komise vypracovala návrh sankcí, které by mohly zahrnovat postupné zavedení embarga na ruskou ropu. Bratislava a Budapešť jsou totiž na ruských dodávkách příliš závislé a nemají pro ně žádné okamžité alternativy, napsala agentura AP.
3. 5. 2022Aktualizováno3. 5. 2022, 22:44|

Nové motoráky Českých drah nejdou nastartovat. Vypršela platnost softwaru

České dráhy řeší nečekaný problém s motorovými vozy typu RegioShuttle 1. Od prvního ledna nejde u většiny vlaků nastartovat motor. Softwaru totiž propadla platnost. Zhruba dvacet let starou, ale koncepčně moderní techniku si dopravce pořídil z druhé ruky z Německa.
7. 1. 2022|

Kvůli nedostatku žáků se školy v Kralupech a Neratovicích sloučí. Nepomohly ani dvě petice

Střední odborná škola a učiliště v Kralupech nad Vltavou se sloučí se střední odbornou školou a učilištěm v Neratovicích. Důvodem je dlouhodobá nízká naplněnost. O sloučení škol od 1. září příštího roku rozhodli zastupitelé Středočeského kraje. Nástupnickou organizací má být škola v Neratovicích. Rodiče a studenti s tím nesouhlasili, vznikly i dvě protestní petice. O areál kralupské školy už projevilo zájem město, mohla by tam být základní škola.
29. 11. 2021Aktualizováno29. 11. 2021, 18:57|

30 let zpět: Seifertovy zvony

Po téměř padesáti letech se znovu rozezněly zvony kostela Nanebevzetí Panny Marie v Kralupech nad Vltavou. Původní zvony byly zrekvírovány během druhé světové války a po ní již nedošlo k jejich obnovení. S myšlenkou pořízení „Seifertových zvonů“ přišel v listopadu 1990 ředitel podniku Kaučuk, Miroslav Nevosad. O rok později byly zvony Václav, Ludmila a Vojtěch posvěceny kardinálem Miloslavem Vlkem.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.
10. 11. 2021|

Z Kralup do Loun a Velvar začaly jezdit moderní nízkopodlažní vlaky. Nahradí 40 let staré motoráky

Na železniční trati z Kralup nad Vltavou do Loun a Velvar začaly v pondělí jezdit moderní nízkopodlažní vozy. Nahradily více než čtyřicet let staré motoráky. České dráhy (ČD) tak testují provoz těchto vozidel typu RegioSpider, obdobné by postupně měly začít jezdit i na dalších středočeských regionálních tratích, uvedl středočeský krajský radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký (STAN).
8. 11. 2021|

Vykolejený vlak zablokoval trať z Ústí do Prahy

Kvůli vykolejení nákladního vlaku v Nelahozevsi na Mělnicku byl od rána přerušený provoz na frekventované železniční trati z Ústí nad Labem do Prahy. Vlaky nejezdily v úseku mezi stanicemi Kralupy nad Vltavou a Vraňany. Po osmé hodině už byl obnoven provoz na jedné koleji, odpoledne byla částečně zprovozněna i druhá kolej. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda je po upřesnění odhadnuta na 4,5 milionu korun, příčinu vyšetřuje Drážní inspekce, uvedla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.
19. 8. 2021Aktualizováno19. 8. 2021, 20:00|

Na trať u Kralup nad Vltavou se vrátily vlaky, zatím na jednu kolej. Oprava železnice pokračuje

U Kralup nad Vltavou na Mělnicku pokračuje oprava železniční trati po středečním vykolejení nákladního vlaku. Úsek už je průjezdný, prozatím však jenom po jedné koleji. Uzavírka trati trvala přes 30 hodin. Kdy bude provoz obnoven plně, se zatím neví, Správa železnic (SŽ) očekává, že by to mohlo být v pátek.
5. 8. 2021Aktualizováno5. 8. 2021, 14:12|

U Kralup nad Vltavou vykolejil nákladní vlak, omezení se týká desítek spojů

Ve středu brzy ráno vykolejil u Kralup nad Vltavou nákladní vlak, mimo trať skončily tři vozy. Při nehodě se nikdo nezranil, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati je zastaven a omezení se týká desítek spojů, včetně mezinárodních, uvedly na svém webu České dráhy (ČD).
4. 8. 2021Aktualizováno4. 8. 2021, 21:26|

Na pražském Masarykově nádraží proti sobě jely dva vlaky. Strojvedoucí stihli zastavit

Na Masarykově nádraží v Praze ve čtvrtek ráno jely proti sobě dva vlaky. Souprava z Mladé Boleslavi směřující na nádraží projela návěstidlo zakazující jízdu, z nádraží už vyjížděl vlak do Milovic. Strojvedoucí stihli soupravy zastavit, nikomu se nic nestalo. Doprava na železnici byla po 8:30 zastavena, v plném provozu byla zhruba od 10:00.
27. 5. 2021Aktualizováno27. 5. 2021, 11:24|

Požár haly v Kralupech nad Vltavou způsobil škodu minimálně 150 milionů

Škoda na ohněm zničené výrobní hale společnosti Bidfood v Kralupech nad Vltavou je podle vyšetřovatele požárů nejméně 150 milionů korun. Škoda se týká jak objektu, z jehož výroby vycházejí produkty pod značkou Nowaco, tak technologií. Hala shořela ve čtvrtek. Oheň vznikl buď kvůli technické závadě, nebo objekt někdo úmyslně zapálil.
20. 11. 2020|

Požár zasáhl v Kralupech nad Vltavou sklad, oheň už dostali hasiči pod kontrolu

Skladovací halu společnosti Nowaco v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku ve čtvrtek odpoledne zachvátil rozsáhlý požár. Až krátce před 21:30 se hasičům podařilo dostat oheň pod kontrolu. Hasit ale budou ještě minimálně do pátečního rána, uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Nikdo nebyl zraněn.
19. 11. 2020Aktualizováno19. 11. 2020, 23:52|