TÉMA

Březnice

Soud zrušil osvobozující rozsudek pro březnického strážníka, po jehož zásahu zemřel mladý muž
Okresní soud v Příbrami musí znovu projednat případ strážníka stíhaného v souvislosti s úmrtím mladíka po předloňském zásahu před kulturním domem v Březnici. ČT to sdělil předseda soudu Miloslav Boudník. Případ do Příbrami vrátil odvolací krajský soud v Praze, který zrušil původní osvobozující rozsudek. Strážník čelí obžalobě z usmrcení z nedbalosti.
20. 11. 2023|Simona Schröderová
Srážku vlaku s pracovníky železnice šetří policie jako podezření na usmrcení z nedbalosti
Úterní tragickou nehodu, při které vlak u Bělčic na Strakonicku srazil čtyři pracovníky Správy železnic, prověřuje policie jako možné usmrcení z nedbalosti. České televizi to sdělila mluvčí jihočeské policie Jaromíra Nováková. Muže, kteří na místě pracovali, srazil vlak mířící do depa. Dva z nich zemřeli a dva byli těžce zraněni. Policie případ řeší ve spolupráci s Drážní inspekcí.
5. 10. 2023|Simona Schröderová
Vlak vjel do skupiny lidí, kteří pracovali na trati. Dva zahynuli
Na trati mezi Březnicí a Blatnou na Strakonicku vjel vlak do skupiny pracovníků Správy železnic. Podle mluvčího státní organizace Pavla Tesaře muži na kolejích pracovali. Dva z nich zahynuli a další dva utrpěli těžká zranění. Doprava na trati byla kvůli tragické nehodě několik hodin přerušena. Ve vlaku podle policie nebyli žádní cestující.
3. 10. 2023Aktualizováno3. 10. 2023, 20:13|
Soud osvobodil strážníka v případu úmrtí mladíka při zásahu v Březnici
Okresní soud v Příbrami ve čtvrtek osvobodil strážníka obžalovaného kvůli předloňskému úmrtí čtyřiadvacetiletého muže v Březnici na Příbramsku. Podle soudu použil donucovací prostředky v souladu se zákonem a nebylo prokázáno, že při střelbě nedodržel předepsanou bezpečnou vzdálenost. Nyní čtyřiapadesátiletý strážník střílel z pepřové pistole, kterou měl u sebe jako součást výzbroje. Mladík po zásahu upadl do bezvědomí a později v nemocnici zemřel, příčinou smrti byl otok mozku způsobený úrazem.
25. 5. 2023|
Dopravu ve Zlíně komplikují práce v Březnické ulici. Jezdí se přes Kudlov, kamiony musí přes Otrokovice
Částečná uzavírka frekventované Březnické ulice od pondělí komplikuje dopravu ve Zlíně. Kvůli opravám je ulice průjezdná pouze při výjezdu z města směrem na Březnici, Bohuslavice u Zlína a Uherské Hradiště. V opačném směru musejí řidiči aut do 7,5 tuny využívat objízdnou trasu přes zlínskou část Kudlov. Ráno se zde tvořily dlouhé kolony. Objížďka pro nákladní vozidla vede přes Otrokovice.
3. 4. 2023|
Strážník čelí obžalobě z usmrcení z nedbalosti kvůli zásahu v Březnici
Soud se bude zabývat úmrtím čtyřiadvacetiletého muže po potyčce a následném zásahu strážníků v Březnici na Příbramsku. České televizi to sdělil mluvčí Okresního soudu v Příbrami Bohuslav Viták. Příslušník březnické městské policie, který se na zákroku podílel, čelí obžalobě z usmrcení z nedbalosti. K incidentu došlo před dvěma lety v srpnu. Muži v případě odsouzení hrozí až šestiletý trest odnětí svobody.
23. 1. 2023|Simona Schröderová
Policie obvinila strážníka kvůli loňskému úmrtí mladíka v Březnici
Policisté obvinili strážníka z Březnice na Příbramsku z usmrcení z nedbalosti. Stíhají ho kvůli loňskému úmrtí čtyřiadvacetiletého muže po potyčce a následném zásahu městské policie před březnickým kulturním domem. Strážník je stíhán na svobodě, hrozí mu až šest let vězení.
12. 7. 2022|
Reportéři ČT: Nacisté se mstili ještě po válce, jihozápadně od Prahy umíraly desítky lidí
Na začátku května 1945 byl Adolf Hitler mrtev, kapitulace podepsána a vojska se zastavila. Na pomezí středních a jižních Čech se odehrálo několik masakrů, které měla na svědomí poražená německá vojska. Unikátní fotografické svědectví z této doby uchovává Hornické muzeum v Příbrami. Jeho ředitel Josef Velfl strávil mnoho let tím, aby poskládal mozaiku událostí, které se po konci války seběhly na březích Vltavy v Živohošti. Masakry po válce odhalovali pro pořad Reportéři ČT Přemysl Čech a Jiří Vondráček.
18. 5. 2021|
Pálenice na Moravě už jedou naplno. Švestek či jablek se urodilo třikrát více než loni
Pálenice na jihu a východě Moravy jedou v těchto dnech na plný výkon. Letos si na nedostatek ovoce stěžovat nemohou, švestek, jablek i hrušek se totiž urodilo až třikrát více než loni. Pokud ale jde o letní ovoce, tak toho zpracovávají jen minimum, například meruněk se kvůli jarním mrazům urodilo méně. Některé moravské pálenice však stále sezonu nezahájily, chybí jim totiž pracovníci.
15. 10. 2020|