Nákupy nově. Klienti tří bank mohou začít v Česku platit mobilem

Platit v obchodech či na internetu pomocí mobilů mohou nově v Česku klienti tří peněžních ústavů – Moneta Money Bank, mBank nebo J&T Banky. Během zimy s tím pak počítá i Komerční banka. Využívají k tomu aplikace Android Pay společnosti Google. 

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Petr Švancara

Platit půjde na 144 tisících míst v zemi a Česko je po Polsku druhou zemí střední Evropy, ve které se aplikace Android Pay spouští. Už dva roky funguje například v USA. Oznámili to zástupci firmy Google na tiskové konferenci. 

Jak například uvedla Moneta Money Bank, zákazníci budou moci při transakcích čerpat stejné výhody v podobě slev a odměn od obchodů a partnerů, jako kdyby platili fyzickou kartou.

„Zákazníci si mobilní platby osvojují čím dál tím více. Už 67 procent Čechů používá své telefony k on-line bankovnictví a každodenním platbám. Dnes, kdy se u nás spouští služba Android Pay, která používá technologii Visa, je zřejmé, že platit pomocí mobilní peněženky bude preferovaný způsob většiny zákazníků,“ uvedl v tiskové zprávě manažer Visy pro ČR a SR Marcel Gajdoš. Zákazníci však mohou používat i konkurenční platební karty od MasterCard.