Na Kolínsku havaroval řidič sypače, bez pomoci málem vykrvácel

U Hradešína na Kolínsku v noci na středu havaroval sypač a v kabině zůstal několik hodin zaklíněn těžce zraněný řidič. Žádný z projíždějících vozů u něj nezastavil a nepřivolal pomoc, řidiče ale několik hodin nepostrádala ani jeho firma.

Řidiče našel až dispečer firmy podle GPS
Zdroj: HZS Středočeského kraje Autor: HZS Středočeského kraje

Řidiči pomohl až dispečer říčanských silničářů, který přišel na ranní směnu a podle navigačního GPS systému zjistil, že posypový vůz zůstává na místě. „Stál dlouho na jednom místě, tak bylo jasné, že se něco stalo. Tak jsem vzal osobák a jel jsem na místo,“ řekl dispečer.

Po příjezdu viděl na místě krev a zjistil, že řidič sypače nereaguje, nemluví. „Bouchnul jsem do dveří, asi se vzbudil a bylo štěstí, že nebyly velké mrazy. Zavolali jsme rychlou (záchrannou službu) a hasiče,“ popsal událost muž. 

Hasiči dostali informaci o nehodě kolem 6:30 a zraněného vyprostili ze zdemolované kabiny. Podle mluvčí záchranné služby Petry Effenbergerové muž utrpěl vážná zranění rukou a ztratil velké množství krve. Po ošetření ho záchranáři přepravili vrtulníkem do vinohradské nemocnice, řekla mluvčí.

„Smutné na této nehodě je bezohlednost okolo jedoucích řidičů, kdy ani jeden z nich nezastavil, popřípadě nezavolal na tísňovou linku, aby nehodu oznámil, a řidič byl v kabině zaklíněn několik hodin,“ řekl k nehodě mluvčí krajských hasičů Petr Svoboda.

/*json*/{"map":{"lat":50.03062120592021,"lng":14.73368770867908,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.04302974380059,"lng":14.756698608398438,"type":"1","description":"Hradešín"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Co bylo příčinou havárie, která se stala kolem třetí hodiny ranní, policie vyšetřuje. Dispečer říčanských silničářů si nevzpomíná, že by se silničářům v jeho oblasti někdy něco podobného stalo. Podle něj občas některé z aut „zapadne do škarpy, to je hned, ale tohle je horší“. Středisko má sypače na třech okruzích kolem Říčan, Kostelce, Hradešína a Doubravčic.