Poradna ČT24

V současné mimořádné situaci jsme připravili novou rubriku, jejímž prostřednictvím vám chceme přinášet praktické rady, jak pracovat s rozhodnutími vlády, která se dotýkají nás všech.

Kabinet schválil odklad splátek hypoték a některých dalších úvěrů. Jak o ně požádat a na co si dát pozor?

Poradna: jak zažádat o odklad hypoték a na co si dát pozor (zdroj: ČT24)

Vláda schválila návrh zákona, podle kterého nemůže nájemník dostat výpověď z bytu, pokud není kvůli pandemii koronaviru schopen platit své závazky. Co ale dělat v případě potíží s placením?

Poradna: co dělat v případě potíží s placením nájemného kvůli epidemii koronaviru? (zdroj: ČT24)
Poradna: potíže s placením nájemného (zdroj: ČT24)

Jak vládní opatření ovlivní vzdělání? Jak to bude s přijímacími řízeními či závěrečními zkouškami? Hostem pořadu Poradna byl spolupracovník EDUin, analytik a komentátor Bohumil Kartous.

Poradna: Jak na tom budou školy po nouzovém stavu? (zdroj: ČT24)

Koronavirus zavřel školy v Česku, děti se přesto musejí vzdělávat. Jak probíhá výuka dětí doma? Jak by měli přistupovat k výuce rodiče? Hostem pořadu Poradna byla učitelka na základní škole Helena Korfová.

Poradna: jak funguje či nefunguje on-line výuka? (zdroj: ČT24)

Na velikonoční víkend zřejmě vyjde pěkné počasí a řada lidí vyrazí ven do přírody. Stále ovšem platí omezení pohybu nařízené vládou a zákaz shromažďování. Co všechno je zatím povoleno a co nikoliv? Hostem Poradny byl advokát Tomáš Pauch.

Poradna: Jak se chovat před velikonočními svátky (zdroj: ČT24)

Hasiči v posledních dnech zaznamenali rekordní počty požárů. Může za to hlavně zakládání ohňů v lese a likvidace biologického odpadu. Rizikovým obdobím jsou i Velikonoce. Hostem pořadu Poradna byla pplk. Nicole Studená, mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

Poradna: Pozor na požáry o Velikonocích (zdroj: ČT24)

Jak a kde zažádat o podporu pro OSVČ? Na co všechno mají podnikatelé nárok? Hostem pořadu poradna byla Michaela Garajová z advokátní kanceláře Sedlakova Legal.

Poradna: Jak dlouho potrvá podpora pro OSVČ a jak o ni zažádat? (zdroj: ČT24)

Lidé v době koronavirové krize ztrácejí zájem o koupi nemovitostí. Podle analytiků to může vést k výraznému snížení cen. Hostem pořadu Poradna byla Zdenka Klapalová, prezidentka Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

Poradna: Vývoj trhu s nemovitostmi (zdroj: ČT24)