Slovácko v nastavení udolalo Baník

Ostrava - Fotbalisté Ostravy prohráli ve 24. kole se Slováckem 0:1, když vítězný gól vstřelil až ve třetí minutě nastaveného času Milan Kerbr. Prodloužil tak sérii Baníku bez výhry už na patnáct zápasů. Poslední tým tabulky navíc přišel o vyloučeného stopera Michala Frydrycha.

Hrozba sestupu donutila ostravského kouče Františka Komňackého poprvé na jaře postavit do základu útočníka Svěrkoše, a ten měl také po neurovnaném úvodu ve 20. minutě první šanci po Krmenčíkově prostrčení za obranu, leč gólman Heča jeho křížnou střelu k tyči nohou zlikvidoval. Ostravu však v existenčním utkání svazovala tréma a strach. Řada přihrávek skončila v zemi nikoho, a když se úvodní nápor Baníku nedostavil, vystrkovalo drápky Slovácko. Petr však po půlhodině brejk nezakončil a táhlou ránu Šimka vyrazil Pavlenka.

Trochu strnulou ofenzívu Baníku rozhýbal Ghaňan Narh, který v 39. minutě střídal zraněného Škutku. Hned prvním kontaktem s míčem udělal zmatek v hostující obraně, posunul balon Štěpánovi, kterému se vrhl po nohy Heča. Subtilního útočníka tmavé pleti byl po obrátce plný trávník. Patičkou naservíroval míč na velké vápno Kukecovi, který ale mířil do Hečovy náruče. Baník pak rozehrál svou nejlepší sekvenci v zápase a v 56. minutě měl hned dvakrát blizoučko ke gólu. Heča však bravurně vytěsnil Narhovu hlavičku a vzápětí zneškodnil i Svěrkošův únik.

Studio fotbal (zdroj: ČT24)

Hosté odolali a kontrovali ofenzívou. Pavlenku ve druhé půli doslova zasypali ranami zdálky a při pokusech Šumulikoskiho nebo Valenty měl domácí gólman plné ruce práce. Slovácko nakonec díky riskantnější hře soupeře mělo k bodům blíže. Kerbr se dvakrát šikovně dostal přes Vengřinka, ale hlavně druhou příležitost pohřbil bombou nad.

Kerbr ale svůj festival zahozených příležitostí nemohl ukončit lépe. Frydrych v nastavení zezadu fauloval unikajícího Trávníka, dostal červenou kartu, ale daleko horší trest pro Ostravu přichystal Kerbr, který z přímého kopu ranou přes zeď rozhodl o vítězství Slovácka.

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Branka: 90.+3 Kerbr. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Zeman. ŽK: Vengřinek - Kerbr. ČK: 90.+2. Frydrych (Ostrava). Diváci: 5 491.

Ostrava: Pavlenka - Vengřinek, Kaša, Frydrych, Sukup - Štěpán, Greguš, Kukec, Krmenčík - Svěrkoš (82. Foltýn), Škutka (39. Narh). Trenér: Komňacký.

Slovácko: Heča - Kuncl, Rada, Košút, Šimko - Diviš (63. Havlík), Petr, Šumulikoski, Valenta (90. Trávník), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec. 

František Komňacký (Ostrava): „Porážka je něco, co jsme vůbec nechtěli. Věřili jsme si, že jsme schopni doma na tři body dosáhnout, bohužel se nepodařilo, protože jsme neprokázali dost kvality ve finální fázi hry. Nebylo to v pořádku ani ve fázi obranné, přesto si myslím, že jsme si vytvořili tolik střeleckých příležitostí, že vidím naše selhání v proměňování šancí. Jak to bývá, nakonec nemáme ani bod. Celý zápas byl o tom, kdo dá první gól. Měli jsme lepší druhou polovinu, v té první jsme byli velmi nervózní a nepřesní. Po přestávce jsme se zlepšili, bylo tam více chtění a vůle otočit zápas na naši stranu. Jsme velmi zklamaní, cítíme, že nám záchrana utíká mezi prsty, ale dokud jiskra naděje žije, musíme udělat maximum.“

Svatopluk Habanec (Slovácko): „Čekal jsem, že Baník bude hrát více nátlakovou hru. Ale měl z nás respekt, což nebylo úplně na místě, ale stalo se. My jsme dneska hráli ne na úplně sto procent, chybělo nám tam strašně moc věcí jako například přesnost přihrávek. Je sice hezké, že jsme měli snad patnáct dvacet střel ze střední vzdálenosti, to je lichotivé, ale ty akce šly dohrát lépe. Při nervózní hře Baníku jsme měli vstřelit branku dříve. Ale i Baník měl určitě čtyři šance vstřelit branku, nás podržel brankář Heča.“