Berdych zvažuje budoucnost v DC: Proti Nizozemcům však chci pomoct

Ostrava – Možná poslední zápas na nějaký čas v Davis Cupu odehraje proti Nizozemsku tenista Tomáš Berdych. Světová sedmička, která se zpožděním dorazila do Ostravy, kde se přidala ke zbytku týmu, zvažuje kvůli náročnému programu další působení v reprezentaci. „Je čas zařadit trochu více týdnů na to, abych kariéru mohl vylepšit,“ řekl Berdych.

Česká jednička se v Ostravě společně s Jiřím Veselým přidala k dvojici Radek Štěpánek, Lukáš Rosol s denním zpožděním. „V sobotu navečer jsem se vrátil z Austrálie. Od kapitána jsem dostal v neděli výjimku, abych si dovyřizoval nějaké věci a dnes jsem vyrazil za klukama,“ řekl Berdych. Na kurtu v ČEZ Aréně chce trénovat od úterý.

Sedmý hráč světa byl v minulém týdnu blízko první finálové účasti v Melbourne, ale nakonec skončil o kolo dříve na raketě pozdějšího vítěze Švýcara Stanislase Wawrinky. Jeho finále se Španělem Rafaelem Nadalem sledoval alespoň v televizi. „Měl jsem to puštěné a po očku jsem to sledoval. Viděl jsem ten moment, kdy si Rafa něco udělal se zádama a pak se snažil přežít na kurtu, ale myslím, že Stan vyhrál zaslouženě,“ řekl Berdych.

Osmadvacetiletý rodák z Valašského Meziříčí se na okolnosti finálové bitvy a Nadalovo zranění odmítl dívat pohledem, že mu utekl první grandslamový titul v kariéře. V semifinále mu k postupu chybělo pár míčů. „Pokaždé se může stát něco jiného, každý zápas je jiný. Řeším jen to, že zápas s Wawrinkou nedopadl. On skvěle servíruje a má skvělou mezihru. Já jsem ho za poslední dva nebo tři zápasy brejknul asi jenom jednou. Kdyby se ty tie-breaky sešly líp, mohlo to dopadnout jinak. Je to ale zase povzbuzující v tom, že jsou i jiní hráči než ta úzká špička, kteří mohou urvat grandslamový titul. Tohle je krásný důkaz,“ řekl Berdych.

A pro něj zřejmě i důležitý stimul k tomu, aby se začal zaobírat svou budoucností v daviscupovém týmu. Z první světové desítky patří dlouhodobě k výjimkám, které síly a zájmy tříští účastí v týmové soutěži. „Za tu spoustu let, které jsem tomu obětoval, a po posledních dvou úspěšných ročnících si myslím, že je čas zařadit trochu více týdnů na to, abych kariéru mohl vylepšit. Nejsou to jen ty čtyři týdny se zápasy v Davis Cupu, ale týden po tom se taky nedá počítat, protože člověk je vyřízený a není připravený na to vrátit se do kolotoče turnajů. Někde to pak člověku chybí,“ řekl Berdych.

Na zápas s Nizozemskem ho ale prý moc přesvědčovat nemuseli. „Je to o tom, že můžeme hrát před domácím publikem a chci pomoct týmu, abychom po těch dvou úspěších třeba nemuseli bojovat o záchranu a nehráli baráž. Bylo by fajn tu sérii devíti výher dorazit desítkou a pak se uvidí, co bude dále,“ řekl Berdych.

1 minuta
Berdych už je v Ostravě, chystá se na Nizozemce
Zdroj: ČT24

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...