TÉMA

Židlochovice

Pokračuje hledání pediatrů. Ve Velké Bíteši pro ně nabízí příspěvek milion korun
Získávat do měst a vesnic dětské lékaře zůstává v Česku oříškem. Pátrání po nich trvá často měsíce, někdy i roky. Ve Velké Bíteši na Vysočině se nově příchozímu pediatrovi rozhodli přispět milionem korun. Problémem se zabývá i ministerstvo zdravotnictví – na takzvaná rezidenční místa při ordinacích pediatrů přidělí víc než 820 milionů korun.
26. 12. 2023|ČT24
V Sokolnicích končí stavební úřad kvůli nedostatku pracovníků. Blízká obec pomoct nechce
Stavební úřady na jižní Moravě se potýkají s nedostatkem pracovníků. Ten v Sokolnicích nedaleko Brna kvůli tomu dokonce od pátku přestal fungovat úplně. Jeho agendu si teď mají rozdělit dva stavební úřady v okolních městech. Starosta jednoho z nich se ale brání, tvrdí, že na provoz většího úřadu nemá dost peněz.
4. 9. 2023|
Na Dolním nádraží v Brně vzplály vagony a lokomotiva. Hasiči škodu odhadli na 750 tisíc
Na brněnském Dolním nádraží v úterý v podvečer začalo hořet několik vagonů. Požár zasáhl tři odstavené vagony a lokomotivu. Hasiči vyhlásili druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu. Kolem 19:30 byl oheň už pod kontrolou a hasiči místo do zhruba osmi hodin večer dohašovali, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.
18. 4. 2023Aktualizováno18. 4. 2023, 21:36|
Kvůli poškozenému mostu v Brně budou jezdit vlaky do Zastávky z dolního nádraží
Kvůli poškozenému mostu přes Svratku v Brně a jedné neprůjezdné koleji nebudou od pondělí 9. ledna jezdit vlaky do Zastávky u Brna a Náměště nad Oslavou z hlavního nádraží, ale z dolního nádraží. Jak dlouho tento stav potrvá, není zatím jisté, ale předpokládá se, že nejméně několik měsíců. Vlaky ve směru na Moravské Bránice budou vyjíždět z hlavního nádraží o dvě až čtyři minuty dříve, uvedl mluvčí společnosti Kordis JMK Květoslav Havlík. Na hlavní nádraží se naopak vrátí osobní vlaky jezdící z Brna do Tišnova, Židlochovic a Hustopečí.
3. 1. 2023|
Výluka na mostě přes Svratku v Brně skončila. Kolej na Jihlavu zůstává zavřená
Výluka na železničním mostě přes Svratku v Brně v pátek večer skončila. Provoz na koridoru mezi Brnem a Břeclaví je díky tomu bez omezení. Kolej na Jihlavu zůstává zavřená. Na Twitteru o tom informovala Správa železnic (SŽ). Provoz na mostě je omezený od čtvrtečního večera kvůli narušeným pilířům a klenbě. Provizorní přemostění řeky začali dělníci budovat ve čtvrtek. Ještě kolem pátečního poledne plánoval správce železniční sítě dokončit práce v sobotu.
23. 12. 2022Aktualizováno23. 12. 2022, 21:59|rp
Dělníci při stavbě protipovodňových opatření v Brně poškodili železniční most. Provoz se omezí
Při stavbě protipovodňových opatření v Brně porušili stavbaři pilíře a klenbu železničního mostu přes řeku Svratku. Provoz vlaků tak bude muset být omezen. Správa železnic (SŽ) bude instalovat od čtvrtečního večera do Štědrého dne mostní provizorium, aby mohl být provoz obnoven, uvedl v tiskové zprávě mluvčí SŽ Jan Nevola. Do 20:30 bude podle něj provoz po mostě možný. Výluka bude poté na koleji pro vlaky z hlavního nádraží do Jihlavy a na jedné ze dvou kolejí z hlavního nádraží na Břeclav. Investorem protipovodňových opatření je město Brno.
22. 12. 2022Aktualizováno22. 12. 2022, 13:36|
Vodohospodáři upouštějí Nové Mlýny. Mokřady a tůně v oboře Soutok potřebují vodu
Vodohospodáři začali na žádost lesníků zaplavovat lužní les v oboře Soutok u Břeclavi. Voda z Novomlýnských nádrží má nahradit jarní záplavy, doplnit drobné toky, mokřady a tůně a zlepšit v místě podmínky pro rostliny i živočichy.
3. 3. 2020|
Lesy na jihu Moravy ohrožují žravé housenky. Lesníci se obávají kalamity
Lesy na jihu Moravy ohrožují vedle kůrovce i další škůdci. Listnáče na Brněnsku ožírají housenky bekyně velkohlavé, borovice na Hodonínsku zase napadl sosnokaz borový. Lesníci si s housenkami nevědí rady. Plošný chemický postřik zatím použít nemohou.
22. 7. 2019|